Sağlık

Minik Mahir organ bekliyor

Minik Mahir organ bekliyor

İnce bağırsak nakli için organ bağışı bekleyen 4 aylık minik "Ege Mahir"in, 118 gündür yoğun bakımda hayatla mücadelesi sürüyor.

Öğretmen bir çiftin çocuğu olarak 1 Eylülde dünyaya gelen, 9 Eylülden bu yana da İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavisi süren minik Ege, 0 - 9 yaş arası beyin ölümü gerçekleşmiş bir donörden bağışlanacak organı bekliyor.

İnce bağırsağının tamamı alındı
Yaşadığı çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ince bağırsağının tamamı, kalın bağırsağının ise yarısı alınan Ege Mahir'e yaşaması için bağırsak nakli yapılması gerekiyor.

Baba Ümit Fikret Yıldız, şu an sağlık durumu iyi olan oğulları için ümitle gelecek müjdeli haberi beklediklerini söyledi.

Yardım talepleri var
Bugüne kadar pek çok vatandaştan "ne yapabiliriz" şeklinde telefon aldıklarını anlatan Yıldız, ayrıca ABD Miami Üniversitesi Organ Nakli Merkezinden Dr. Andreas Tzakis'in Türk olan asistanının da yardımcı olabileceklerini bildirdiğini kaydetti.

Ancak hala uygun bir donörün çıkmadığını belirten Yıldız, herkese organ bağışı çağrısında bulundu.

"Organlar bizim umudumuz"
Ümit Fikret Yıldız, "Organlar toprak olup gidecek, oysa onlar bizim umudumuz. Ortada kurtulma olasılığı olan bir can var. Bizim yaşadığımız, herkesin başına gelebilir. İnsanlardan organ bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.
Yayın tarihi: 08.01.2008
934
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.