Sağlık

Eyvah boşanıyorlar!!!

Eyvah boşanıyorlar!!!

Anne ve babasının ayrılması çocukları birinci dereceden etkiliyor; peki yaşlarına göre ideal bir boşanma zamanı belirlemek mümkün mü?

Güncellenme tarihi:
Büyük travma yaşadıkları bir gerçek! Anne ve babası ayrılan çocukların büyük bir travma ile karşı karşıya kaldıkları ve hayatlarının bundan sonraki önemli bir kısmını ilave zorluklarla yaşayacakları tartışmasız bir gerçek. Normale dönüş 6 yılı buluyor Virginia Üniversitesi Psikoloji bölümünün yapmış olduğu bir araştırma çocukların özellikle boşanmadan hemen sonraki zaman diliminde bundan çok ağır şekilde etkilendiğini, ilk çözülmelerin ancak ortalama 2 yıl kadar sonra başladığını ve nispeten normale geçişin ilk olarak ancak 6 yıl sonra görülebildiğini ortaya koydu. Çocuk hangi yaşta ne hisseder? Doğru boşanma yaşı var mıdır? Bu kararı ona nasıl anlatmalı? Foto haber yol gösterici olacak. Tıklayın! Çocukları anlamak aslında o kadar da zor değil. Dinlemek anlamak için ilk adım. Foto galerilerde ipuçlarını bulacaksınız. Tıklayın!
Yayın tarihi: 09.05.2009
887
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.