Sağlık

Dünya Sağlık Günü'nün teması çocuklar

Dünya Sağlık Günü'nün teması çocuklar

Dünya Sağlık Örgütü tarafından her yıl 7 Nisan'da gerçekleştirilen 'Dünya Sağlık Günü'nün bu yıl ki teması çocukların sağlığına yönelik seçildi.

20 Marttan beri Ortadoğu'da yaşanan ABD saldırısı en çok çocukları vururken dünyada çocukların sağlığının dünyanın geleceğinin nasıl olacağını belirleyeceği konuşuluyor.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Gro Harlem Bruntland yayınladığı mesajında 'Bu senenin Dünya Sağlık Günü, kendini, Çocuklar için Sağlıklı Ortamlar sağlamaya adamıştır. Çocukların sağlığına yönelik çevresel risklerle mücadele etmek için elimizden geleni yapacağız.

Çevreden kaynaklı hastalıkların yükü özellikle çocuklar üzerinde fazladır. Bu nedenle, bir çok konuda ortak çalışarak, mevcut programları geliştirerek ve yerel ihtiyaçlar için somut çalışmalar yaparak bir fark yaratabiliriz' diyor.

Ama Dünya Sağlık Örgütü de bu günü anarak çocukların önemini vurgulayanlar Irak'taki ve dünyanın diğer sorunlu bölgelerindeki çocukların durumuna ilişkin olarak ne yazık ki çok fazla bir şey yapamıyor.
Yayın tarihi: 04.04.2003
1350
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.