Sağlık

Diş çıkaran bebeğim çok acı çekiyor

Diş çıkaran bebeğim çok acı çekiyor

"Diş, dişetine yaklaştıkça o bölgede kızarıklık ve şişlik olur. Bazı dişler, diğerlerine oranla daha ağrılı çıkar. İlk çıkan diş, bazen en kötüsüdür."

Güncellenme tarihi:
3 aylık bebeğim diş çıkarıyor. Bu süreci çok ağrılı geçiriyor ve sürekli ağlıyor. İştahı da kapandı. Bu belirtiler normal mi? Yeliz K./Antalya Etiler Memorial Polikliniği Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Mamur, 'bebeklerde diş çıkarma' ile ilgili önemli bilgiler verdi: "Diş, dişetine yaklaştıkça o bölgede kızarıklık ve şişlik olur. Bazı dişler, diğerlerine oranla daha ağrılı çıkar. İlk çıkan diş, bazen en kötüsüdür. Diş çıkarırken şu belirtiler görülebilir: * Artan tükürük. * Uyku düzensizliği. * İştahsızlık. * Bebeğin ellerini ısırması. * Ağız çevresinde hafif. döküntü ve huzursuzluk. * Sıkıntı çeken bebeğin diş etine hafif basınç uygulanırsa, bebekte bir rahatlama görülür. Sabah Çocuk yetiştirmek klay değil!
Yayın tarihi: 06.04.2009
1114
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.