Mahmure

Sağlık

Çocuk Sağlığı

Diş çıkaran bebeğim çok acı çekiyor

Diş çıkaran bebeğim çok acı çekiyor

"Diş, dişetine yaklaştıkça o bölgede kızarıklık ve şişlik olur. Bazı dişler, diğerlerine oranla daha ağrılı çıkar. İlk çıkan diş, bazen en kötüsüdür."

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
3 aylık bebeğim diş çıkarıyor. Bu süreci çok ağrılı geçiriyor ve sürekli ağlıyor. İştahı da kapandı. Bu belirtiler normal mi? Yeliz K./Antalya Etiler Memorial Polikliniği Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Mamur, 'bebeklerde diş çıkarma' ile ilgili önemli bilgiler verdi: "Diş, dişetine yaklaştıkça o bölgede kızarıklık ve şişlik olur. Bazı dişler, diğerlerine oranla daha ağrılı çıkar. İlk çıkan diş, bazen en kötüsüdür. Diş çıkarırken şu belirtiler görülebilir: * Artan tükürük. * Uyku düzensizliği. * İştahsızlık. * Bebeğin ellerini ısırması. * Ağız çevresinde hafif. döküntü ve huzursuzluk. * Sıkıntı çeken bebeğin diş etine hafif basınç uygulanırsa, bebekte bir rahatlama görülür. Sabah Çocuk yetiştirmek klay değil!
1082
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.