Sağlık

Çocuklarda alerjik rinite dikkat!

Çocuklarda alerjik rinite dikkat!

Alerjik rinitler özellikle çocuklarda diş çürümelerine yol açabilir, kulakları alerjiden etkilenebilir, işitme kayıpları görülebilir.

Güncellenme tarihi:
İhmal sorun yaratır Bayındır Hastanesi Kavaklıdere Kulak Burun Boğaz Bölümü doktorlarından Dr.Yusuf Ziya Güler, çocuklarda alerjik rinitlerin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti. Çene gelişimini olumsuz etkiliyor Dr.Yusuf Ziya Güler, alerjik rinitli çocukların burun tıkanıklığı nedeniyle ağız solunumu yaptıklarını, bunun da ileri dönemde çene gelişim bozukluklarına yol açabildiğine dikkat çekti. Güler, "Alerjik rinitler özellikle çocuklarda diş çürümelerine yol açabilir, kulakları alerjiden etkilenebilir, işitme kayıpları görülebilir, göz altlarında koyu renk değişikliği gelişebilir ve bu renk değişikliği tedavi edilmezse kalıcı hal alabilir" dedi. Alerjik durumların dışında gelişen sorunlar için foto galerilere göz atın!
Yayın tarihi: 03.12.2008
1949
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.