Sağlık

Bebek Sağlığı Konferansı

Bebek Sağlığı Konferansı

Bebek ve anne sağlığıyla ilgili her şey 03 Bebek Sağlığı Konferansında...

Yeni yıl ile birlikte aldığınız taze kararlar arasında bebek sahibi olmak varsa, 28-29 Ocak'ta Lütfi Kırdar'da gerçekleştirilecek 03 Bebek Sağlığı Konferansı'nı kaçırmayın.

Evy Baby'nin ana sponsorluğunda, Türkiye'de ilk kez düzenlenen 03 Bebek Sağlığı Konferansı, halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi.

Konferans'ta bebeğin beslenmesinden, hastalıkları ve iletişime kadar uzanan geniş akış planı içerisinde, Evy Baby – Bebek Bakımı, Ülker Hero Baby – Sağlıklı Beslenme, GSK Wyeth – Çocuk Hastalıkları, Omo Baby – Çocuklar ile İletişim konularında sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında sponsorluk üstlenen firmalar.

Parents Dergisi ve Şişli Belediyesi işbirliğiyle 28-29 Ocak 2006'da Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'nda gerçekleşecek olan etkinlik, bebeklik döneminin en kritik bölümü olan 0-3 yaş aralığına odaklandığı için "03" olarak adlandırıldı.

İclal Aydın'ın moderatörlüğünde iki gün boyunca devam edecek 03'te, ilk gün anne sağlığı, kadın üreme sistemi, kısırlık tedavisi, tüp bebek, hamilelik dönemi, doğum yöntemleri, hamilelik sonrası anne psikolojisi ve babanın anne – bebek ilişkisindeki rolü, üzerinde durulacak. İkinci gün ise, yeni doğan bebek, anne sütünün önemi, emzirme teknikleri, bebek hastalıklarından korunma yöntemleri, bebeğin ay ay sağlıklı gelişimi, bakımı, hijyeni, uykusu, zekası ve sağlıklı bebek beslenmesi ele alınıyor.
03, anne ve bebek sağlığı ile ilgili konularda anne adaylarını ve babaları bilinçlendirmek amacı ile oluşturulan bir bilgi platformu.

Türkiye'deki yüksek oranlı bebek ölümlerini durdurmayı ve bu konuda anneler ve anne adaylarını, bebeğin doğumundan üç yaşına kadar uzanan gelişim evreleri hakkında bilinçlendirmeyi hedefleyen 03'ün içeriği, konunun uzmanları olan editör kadroları tarafından tasarlandı.

Her yıl kapsamını genişleterek, geleneksel bir yapıya bürünecek olan Konferans tüm Türkiye geneline yayılacak.

Atölyelere katılın

Bebek Sağlığı ve sağlıklı hamilelik konularının bazıları uygulamalı anlatımlar gerektirdiğinden, etkinlik alanı içinde iki büyük atölye odası oluşturuluyor.

Atölye odalarında, hem anne hem de bebek ile ilgili workshop uygulamaları ele alınıyor. Hamile jimnastiği, hamile yogası, meme egzersizi, emzirme / süt sağma teknikleri, bebek jimnastiği, bebek masajı, banyosu, temizliği ve ilk yardım teknikleri bu uygulamalardan bazıları.

Herkese açık

Konferans, herkesin katılımına açık. Katılım için, Parents Dergisi'nin Ocak sayısı ile dağıtılacak olan 2 kişilik davetiyeyi yanınızda getirmeniz yeterli. Davetiyeniz yoksa, etkinlik gününde, girişten temin edebilirsiniz.

Şişli Belediyesi'nin desteği ile uygulanacak ücretsiz konferans servisi, tüm hafta sonu boyunca ring seferler yapıyor.

Katılım bilgileri için
24 Proje Yönetim
0212 356 24 24
Yayın tarihi: 25.01.2006
1398
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.