Sağlık

Bebeğinizle iletişimi masajla güçlendirin

Bebeğinizle iletişimi masajla güçlendirin

Bebeğinizi hem şımartıp, hem de rahatlatmak istiyorsanız; ona masaj yapın. Masaj anne ile bebek arasındaki iletişimi arttırıyor.

Güncellenme tarihi:
Bebeğinizle aranızdaki iletişimi masajla güçlendirin Yüzünden başlayın sırtında sona erdirin Bebek ve annenin arasındaki iletişimi güçlendiren en önemli etkenlerden biri; sevgiyle gelen küçük dokunuşlardır. Bebeğinize sevgi, şefkat ve sabırla yapacağınız dokunuşlar, onun gelişimine büyük katkı sağlar. Bebek masajı olarak da nitelendirebileceğimiz bu dokunuşları, sadece fiziksel terapi olarak görmemek gerekir. Çünkü masaj; bebeğinizi sakinleştirirken, bedensel ve ruhsal açıdan da geliştiren güzel bir etkinliktir. Müzik gevşemesini sağlar Amerikan Hastanesi Ortopedi Bölümü'nden Fizyoterapist İmran Erkanat, bebeğinize masaj yaparken dikkat etmeniz gereken başlıca noktaları sıraladı: Bebeğinizle doğru iletişim yaşamını değiştirir...
Yayın tarihi: 02.02.2009
2132
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.