Moda

Yeni sezonda moda kırmızı ve pembe

Yeni sezonda moda kırmızı ve pembe

İstanbul Metrosu'nda düzenlenen "Metro Kadını" projesinde yeni sezonda kırmızı ve pembe renklerinin öne çıkacağı ve orkide desenli kıyafetlerin moda olacağı belirtildi.

İstanbul Metrosu koridorlarında "Kadının ayak sesleri" sloganıyla düzenlenen ve 08-14 Mart tarihleri arasında devam edecek olan "Metro Kadını" projesinde bugün moda konulu panel yapıldı.

Gülay Kuriş'in yönettiği ve trendler, kadın ve moda konularının irdelendiği panele, Network ve Fabrika Altınyıldız'ın marka yöneticisi Eyşah Özhim ve Beykent Üniversitesi Tekstil Bölüm Başkanı Engin Alpat katıldı. Eyşan Özhim gelecek sezonun moda trendlerini anlatırken yeni sezonda kırmızı ve pembe renklerinin ön plana çıkacağını ve yaz aylarında büyük çiçek desenli kıyafetlerin bol bol kullanılacağını belirtti.

Özhim, özellikle orkide deseninin yeni sezonun trendi olduğunu söyledi.

Engin Alpat da moda konusuna ilgi duyan gençlerin almaları gereken eğitim hakkında bilgi vererek, bir filmin, bir haberin trend olabildiğini bu yüzden gençlerin sosyal hayatı dünyayı takip etmelerinin gerektiğini belirtti.

"Gençlerin antenleri açık olmalı" diyen Engin Alpat, yeni sezon modası ile ilgili önerilerde bulundu. Alpat, bu yaz karpuz kollu beyaz gömleklerin ve elma şekeri renklerin kullanılacağını ifade ederek Afrika temalı aksesuarlarında moda olduğunu belirtti.
Yayın tarihi: 11.03.2004
1293
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.