Moda

V yaka mı, balıkçı yaka mı?

V yaka mı, balıkçı yaka mı?

Soğuk havalarda üzerimizden çıkarmadığımız kazaklar bu kış yine çok iddialı... Peki hangisi daha kullanışlı, V yaka mı, balıkçı yaka mı?

Güncellenme tarihi:
V yaka mı, balıkçı yaka mı?
Neden balıkçı yaka?
Öncelikle, 60 ya da 70'li yıllardan ilham alanlardansanız balıkçı yaka kazaklara kesinlikle bir şans vermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Özellikle de siyah rengi varoluşçuluk akımının en önemli sembollerinden olan balıkçı yaka kazaklar için o yıllar adeta bir saadet dönemi oldu. Jean Paul Sartre ve Simone de Beauvoir'in öncülüğünü yaptığı bu akımın takipçileri İçin en alması ve giyilesi parça olan balıkçı yaka kazaklar daha sonraları bir süreliğine kendi varoluşları içinde dinlenmeye çekildi. Onları kötü günler bekliyordu... Türkiye'de 80'lerin sonlarında popüler olan Kadirizm (Kadir İnanır'ın çıkış noktası ve stil ikonu olduğu bir çeşit düşünce, sanat ve moda akımı!) modası onları da vurdu. Artık bazı erkekler balıkçı yaka kazakları boyfriend kesimli deri ceketlerin içine giyiyordu... Neyse ki yıllar geçti. Sular duruldu. Ve tam da balıkçı yaka kazaklardan umut kesilmişken muhteşem dönüsün işaretleri geldi. Onları alın. Etek ceket takımlarınızı, mini eteklerinizi, bol paçalı kumaş pantolonlarınızı onlarla tamamlayın. Renk konusunda çekimserseniz siyahtan vazgeçmeyin.

Balıkçı yaka kazak kombinasyonlarını görmek için tıklayın!

Neden V yaka?
60'lar ve 70'ler sizin için uzak ve karmaşık yıllarsa, 80 ve 90'lardan ilham alın ve bu yıllarda daha bir öne çıkan V yakalı kazaklarda karar kılın. V yakalı kazaklarınızı bu kışın hitlerinden etek ceketlerle ya da pantolon ceketlerle tamamlayabilirsiniz. Eğer klasik kesimli jean pantolonlardan vazgeçemeyenlerdenseniz V yakalı kazaklar sizin için kurtarıcı nitelikte bir parça olabilir. Onları, tek başına ya da içine beyaz gömlek ya da tişörtle giyebilirsiniz. V yaka kazak ve gömlek, özellikle hiçbir şey beğenip de giymek istemediğiniz ya da ne giymeniz gerektiğine bir türlü karar veremediğiniz günlerde yardımınıza koşacak sorunsuz bir ikilidir. Ancak V yakalı kazaklar Sarah Jessica Parker'ın olduğu gibi sizin de asla giyemeyecekleriniz listesindeyse o zaman belki de balıkçı yaka kazaklarda karar kılmanız daha iyi olur.

V yaka kazak kombinasyonlarını görmek için tıklayın!
Yayın tarihi: 30.01.2009
2301
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.