Moda

Ünlü Modacı Deniz Berdan İle Çok Özel Röportaj

Ünlü Modacı Deniz Berdan İle Çok Özel Röportaj

Ünlü modacı Deniz Berdan ile modadan güzelliğe keyifli bir röportaj yaptık. Braun için hazırladığı koleksiyonunda kadınlara ‘Özgür Olun’ çağrısı yapan Deniz Berdan’ın iş ve özel hayatından detaylar…

Güncellenme tarihi:

-Modayı nasıl tanımlıyorsunuz?

Moda sektörü eğlence sektörünün içinde çok ciddiye alınmayacak bir sektör. Gerektiğinden fazla ilgi gören ve ciddiye alınan bir konu olarak görülüyor. Fakat açıkçası herkes onun bir iş olduğunu unutuyor ve sanki bir felsefeymiş gibi davranıyor. Bu özellikle geçen senelerde başladı. Herkes bir moda profesörü niteliğindeydi. Neyse ki o zamanlar yavaş yavaş geçiyor.

- Braun ile Özgür Bacaklar by DB Berdan koleksiyonunu anlatır mısınız? Koleksiyonda anahtar parçaları neler?

Bir güzellik markasıyla modanın bir arada anılması oldukça heyecan verici. Kadınlara “Özgür Olun” çağrısı yapan Braun sayesinde tüm kadınlar güzellik kontrollerini kendi eline alıyor.

Yaz aylarında bacaklarını özgürce göstermek isteyenler için Hippi Bohem havasında 30 parçadan oluşan bir koleksiyon hazırladık. Tüm kadınları moda konusunda sınırları kaldırmaya, özgür olmaya davet ediyoruz. Yaz aylarında bacaklarınızı saklamanıza gerek yok. Özgüveninizi artırarak dilediğiniz tüm kıyafetleri giymenize olanak sağlıyor. Tarzınız ne olursa olsun en önemlisi yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak. Plaj partilerine uygun, bacakları rahat bırakabilecek kıyafetler ve plaj giyim ürünleri hazırladık. Festival havasında müzikler özgürce dans edilebilecek eğlenceli, renkli ve her zamanki gibi gerçek üstü bir koleksiyon çıktı. Siluetlerde 70’lerin hippi bohem kroşe elbiseleri ve 90’ların Hawaiian gömlekleri altına yüksek bel mayolar kullanıldı. Bu parçaların her biri tek olarak tasarlandı ve kıyafetlerin üzerine özel işlemeler ve patch’ler işlenerek sokak modası ile glamour bir araya getirildi.

-Koleksiyonunuzu ne kadar sürede hazırladınız?

Koleksiyonunu yaklaşık 1 ayda hazırladık.

-DB Berdan markasının içinde kızınız Begüm de var peki bu koleksiyonda da beraber çalıştınız mı?

Begüm Londra’da okuyor. Ben genelde hep biz diye konuşurum çünkü neticede DB anne kızdan oluşan bir marka. Nasıl olsa gelecek ama tam iş zamanı o okulda oluyor. Yazın 3 ay burada oluyor. Zaten şu anda koleksiyon bitti, tatile gireceğiz. Gelecek yaz için de bir koleksiyon hazırladık çizimleri hazır. Şimdi o koleksiyonu birlikte yapabileceğiz. Begüm’ün okulu bittikten sonra zaten beraberiz.

-Bacaklarını özgür bırakmak isteyen kadınlar için stil ve bakım önerileriniz neler?

Tüm kadınlar, dışarıya kendilerine güvenerek çıkmak ve tüm günü kucaklamak için kendilerini güzel hissetmek ister. Bu yüzden de iyi görünmeyi ve iyi hissetmeyi sağlayacak kıyafetler giymeyi tercih ederler. Ama çoğu zaman kendilerine yeterince güven duymadıklarından veya istenmeyen tüyler yüzünden kıyafet tercihleri kısıtlanır. Kadınların her gün en güzel şekilde görünmeleri ve hissetmeleri için karşılarına çıkan engellerden kurtulmaya ve sınırsız moda seçeneklerini benimsemeleri için onları özgürleştirecek ürünlere ihtiyaçları var.

Bu sezon fiziksel mutsuzluklar yerine kendinize güvenin ve bacaklarınızı özgür bırakın. Bu dönem çok kullanılan tenis etekleri, bol boksör şortları, çan etekler ve okullarımızdan bize miras mini şort etekler hareket alanını daraltmak istemeyenlere göre.

-Siz bacaklarınıza nasıl bakıyorsunuz, bacaklarınızın güzel olmasını neye borçlusunuz?

Bazı şeyler genetik ama biraz sporla ve hiçbir şeyin aşırısını yapmadan bacaklarıma bakıyorum. Bacak kaslarımız en güçlü ve çabuk şişebilen bir kas. Aşırı spordan kaçınarak bacaklarınızın şeklini bozmadan çalışmak iyi geliyor.

-Biz sizi her zaman çok fit görüyoruz bir formülü var mıdır?

Hayır fit değilim zayıfım ben. 4 senedir fazla spor yapamıyorum ama geçmişte zaten profesyonel sporculuk hayatım vardı.

-Sporsuz nasıl zayıf kalıyorsunuz?

%40 genetik, %20 çalışmaktan diyelim. Diğeri de yemeğimi dengelemeyi biliyorum. Çok kaçırdığımda bir sonraki öğünü ona göre dengeliyorum. Biraz pis boğazlı bir aileyiz, yemek yemeyi çok severiz. Ben yemek yapmayı da çok seven bir insanım, o konuda profesyonel eğitim de aldım. Yemek yapmayı seviyorum; hamburgerinden lazanyasına kadar hepsini yerim ama bir sonraki öğünle onu dengeliyorum. Mesela malzemesi bol olan bir salata yiyorum.

Röportaj: Gülçin Çavdarcı

Yayın tarihi: 20.06.2015
3991
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.