Moda

Ucuzluğa buyurun...

Ucuzluğa buyurun...

Yüzde 50 indirimleri filan boşverin, siz o fiyatlara ucuz mu diyorsunuz? Biz burada onların da yüzde 50 indirimlisinden bahsediyoruz. Üstelik de o fiyata, bazıları tanınmış markalara ait gayet kaliteli ürünlerden.

Eskidji ismi pek çok kişiye yabancı gelmeyecektir. İşe antika eşya alım satımı ve müzayedelerle başlamışlardı. Sonra gayrimenkul, otomobil, makine alım satımına ve sigortacılığa el attılar.

Son marifetleri Stokaut. İstanbul Yenibosna'da dev bir hangar burası. Yenibosna zaten outlet cennetidir. Belli başlı tüm tekstil markalarının outletleri, fabrika satış mağazaları yan yana sıralanır.

Stokaut, isim benzerliğine rağmen outletlerden daha farklı. Burası tekstil üreticileri ve ihracatçıları için hazırlanmış, her gün açık bir fuar alanı gibi çalışıyor. Toplam 192 standın her biri farklı firmalara ait. İhracat fazlalarını, stoklarında kalan ve eritmek istedikleri malları satıyorlar.

Şimdilik tam kapasite hizmet vermiyor. Standların 110-120 tanesi kurulabilmiş. 8 Ocak'ta bir açılış yapıldı ancak konserli, defileli asıl büyük açılış 11 Mart'ta. Aynı tarihte 2. etap olarak anılan bölüm de hizmete girecek. 2. etapta hediyelik ve elektronik eşya, mobilya aksesuvarları, antikalar olacak.

Şu anda da alışveriş yapılabiliyor. Ancak bir gidişte 20 kazak, 30 pantolon almak gibi bir niyetiniz yoksa hangi gün gittiğinize dikkat edin. Perakende alışveriş perşembe, cuma ve cumartesi günleri yapılabiliyor. Diğer günler toptancılara ayrılmış.

Yenibosna şehir merkezinden biraz uzak, ulaşım sorun olabilir. Ancak yakında Topkapı, Bakırköy veya Taksim gibi noktalardan ücretsiz otobüs seferleri konacak. Çocuğunuzla giderseniz, içeride bir oyun alanı var. Ayrıca restoran ve kafeterya da bulunuyor. Otopark sorunu yok.

Sıkı durun: Stokaut'ta yünlü kumaştan etekler 10-15 milyon, yine yünlü bebek hırkaları 15 milyon, deri çizmeler 40-45, ayakkabılar 30 milyon, İtalyan spor markası Lotto için üretilmiş fakat elde kalmış eşofman altları 15-20 milyon, gece elbiseleri 40-50 milyon, deri cüzdanlar 15 milyon...

Kaynak: Hürriyetim / Banu TUNA


Yayın tarihi: 19.01.2004
1083
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.