Moda

Transparan giyecek kadar cesur musunuz?

Transparan giyecek kadar cesur musunuz?

Modacılar, cesaretinizi toplamanızı, nefesinizi tutup tüm çıplaklığınızla stilinize sahip çıkmanızı bekliyorlar. Peki ya siz, transparan giymek ve oyunu kuralına göre oynamak için yeterince cesur musunuz?

Güncellenme tarihi:
Transparan giyecek kadar cesur musunuz?
Birçok tasarımcı, kendi yatak odasından ilham alıyor. İpek, şifon, ipek-tafta, jorjet gibi hafif, akıcı ve transparan özelliği olan bu kumaşlar, tasarımcılar tarafından bambaşka şekillerde yorumlanıyor. 2009 yılında Fendi için hazırladığı yaz koleksiyonunu transparan kumaşlarla çalışan beyaz at kuyruklu moda sihirbazı Karl Lagerfeld, bu yıl Fendi için geleneği bozmuyor ve hızını alamayıp tasarımcılığını yaptığı Chanel'de de aynı etkiyi veriyor. Siyah uzun etekler, kısa etekler hatta az sayıda da olsa elbiselerde de transparan kumaş kullanıyor. Böylece ninelerimizin markası olan Chanel'i biraz daha gençleştirmeyi ve ona seksapel katmayı başarıyor.

Stefano Pilati, Yves Saint Laurent için transparanı çok yaygın olarak kullanmıyor olsa da, defilesinde sergilediği tek bir look'ta bu trendin hakkını veriyor. Siyah, tamamen transparan dar bir bluzla podyumdan aşağıya yürüyen model, tek kelimeyle her şeyi özetliyor: Transparan, gerçekten de cesaret işi.

Christopher Kane, transparan kumaşları daha romantik ve sempatik bir şekilde kullanıyor. Kareli ipek kumaşlar daha çok omuzlarda, kollarda ve yakalarda kendini gösteriyor. Seksi denemeyecek kadar masum bir görüntü çıkıyor ortaya.

Stella McCartney, transparanı ceketin içine giydiriyor ve zarif bir görüntü çiziyor. Siyah ve gotik kelimelerin moda kılavuzundaki karşılığı olan Givenchy, tabii ki de bu trendi uygulamayı ihmal etmiyor ve kat kat kumaşlarla oluşan ten rengi tavus kuşu görünümündeki elbiselerinin göğüs dahil tüm ön kısmına aynı renkte tül koyuyor.

Kendini bu sezon transparan kelimesine adayan ve belki de bundan sonra transparan Bruno olarak hafızalarda kalacak olan bir tasarımcı da Bruno Pieters. Koleksiyonunun neredeyse her parçası, üst kısmı tamamen transparan, ten rengi mini elbiselerden, beyaz tülün kullanıldığı tasarımlardan oluşuyor.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!
Yayın tarihi: 11.03.2010
2715
YORUMLAR

bence çok güzelller VEDE AHLAKSIZCA değiller!! ben giyerim mesela

isimsiz 25.03.2010 19:27:40

bizler bu tarzı giyermiyiz bilmiyorum ama transparan değilde şık bir gömleklede hoş durabileceğini düşünüyorum

hilal 12.03.2010 12:20:23

TRANSPARAN AVRUPAYA GÖRE CESURLUK OLABİLİR AMA BİZ AHLAKSIZLIK OLARAK BİLİYORUZ O GİYİM TARZINI

oorganik10 11.03.2010 16:03:12
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.