Moda

Stilize gezgin ruhu

Stilize gezgin ruhu

Heyecanımızı körükleyen safari teması, gezgin ruhumuzu da yüceltmeye hazır.

Güncellenme tarihi:
Stilize gezgin ruhu
20. yüzyılda gerek film gerek edebiyatta oldukça yüceltilen safari teması bu dinamik trendin oluşmasında bir hayli etkili oldu. Yeni yerler keşfetme arzusuyla değişen yaşam tarzı giysilere de yansıdı. Cepli ve kemerli ceket ve gömlekler, boyna dolanan fularlar, şapkalar ve bağcıklı botlar tasarımcılar arasında da bir fenomene dönüştü.

Bu etkileşimde her sezon yeni kırılmalar yaşanıyor. Temel renk ve formlar aynı kalsa da ayrıntılarda çok daha feminen bir etki yakalanıyor. Yeni sezonda bilinen western filmlerden de ilham alarak yeniden oluşturulan bu giysilerin ortak özelliği belli bir dönüşüm yaşamaları.

Poşu ya da atkı verine iri kumaş parçalar içeren ve boyuna dolanan kolyeler, uzun bağcıklı düz postallar yerine bağcıklı seksi bootie'ler, geniş şapkalar yerine de küçük ama safari hissi yaratan şapkalar kullanılıyor. Uzun saplı postacı çantaları ve kemerler de bu trendin olmazsa olmaz unsurlarından.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Marie Claire
Yayın tarihi: 26.02.2010
1228
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.