Moda

Seksi, rahatsız edici ve şık

Seksi, rahatsız edici ve şık

Deri botlarla tamamlanan incecik vintage elbiseler, payet kedi tulumlar, disko dönemini çağrıştıran yanar döner taytlar, leopar blazer'lar, kırmızı pump'lar, kontrast desenler, slogan tişörtler... Dişi rock fenomeni geleneksel kalıpları yıkarak, cesaretimizi sınıyor.

Güncellenme tarihi:
Seksi, rahatsız edici ve şık
İtiraf edelim! Hepimizin içinde az ya da çok bir rocker gizli. Ancak bu gizli hayranlığın tam olarak dağınık saçlar, karmaşık ya da umursamaz bir görünüm, cesaret gerektiren bir giyim tarzı ile elde edilemeyecek bir ruh taşıdığı da çok açık! Moda ve sanatın her zaman rock'n roll'un aykırı ruhundan, en önemlisi libidosundan etkilendiğini düşünecek olursak, söz konusu libidoyu en çarpıcı şekilde kadınların yansıttığı da bir gerçek... Bembeyaz ten, dumanlı göz makyajı, mor, mavi, siyah ya da kırmızı oje, gösterişli taytlar, yırtık tişörtler ya da aykırı saç renklerinin ötesinde, erkeklerin hüküm sürdüğü bir dünyada var olmak, dünyaya baş kaldırmak, mesaj vermek ya da mesaj kaygısı taşımadan dalgalanma yaratmak söz konusu olan...

Otantik, trashy, boho, grunge, garaj, psikedelik...
Hangi tarzda olurlarsa olsunlar uslanmazlar, geleneksel kalıplara uymuyorlar, her an patlamaya hazır birer bomba gibiler. Nerede, ne zaman, ne isterlerse artısını ve eksisini düşünmeden doğru olduğuna inandıklarını yapıyorlar, sorumsuzluktan çok isyankâr bir hassasiyet taşıyorlar. Cesaretliler, provokatif şovlarını zihinlerde yer etmek için değil zihinleri sarsmak için kullanıyorlar, ancak yine de zihinlerde yer ediyorlar.
'Baskı' kelimesini hayatımızdan silmeye çalışıyorlar, karşı koyuyorlar, seslerini yükseltiyorlar, seksiler, tutkulular ve yaşlansalar da ruhen asla yaşlanmıyorlar. Özet olarak özgürler, bağımsızlar ve unutulmazlar! Her kadının sahip olmak istediği olguları taşıyorlar.

Jean Paul Gaultier'ye göre; 'Kadın varlığı rock müzikte olması gereken ayrı bir lezzet.' Erkek rock starların oldukça sıkıcı kostümler giydiği (Daha çok indie üniforma ceketler ve skinny pantolonlar) ve bıkkın bir tavır sergiledikleri günümüzde, kadın rock starlar eşsiz görünümleri ile birbiri ardına moda referansı olmayı sürdürüyorlar. Deri botlarla tamamlanan incecik vintage elbiseler, payet kedi tulumlar, disko dönemini çağrıştıran yanardöner taytlar, leopar blazer'lar, kırmızı pumplar, kontrast desenler...

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Yayın tarihi: 20.03.2010
3519
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.