Moda

Nahıl Şenliği'ne hala katılmadınız mı?

Nahıl Şenliği'ne hala katılmadınız mı?

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nın çocuk yuvalarına katkı amacıyla düzenlediği Nahıl Şenliği üçüncü yılında. Hayırseverlerin gönderdiği ikinci el eşyalardan bir bit pazarı kuruluyor ve geliri çocuk yuvalarına bırakılıyor.

15 Haziran'da başlayan şenlik, yoğun istek üzerine havalar soğuyuncaya kadar devam edecek. Burada koltuk takımından çay kaşığına kadar her türlü eşyayı bulabilirsiniz.

Dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim ve bakım hizmeti veren Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, ilk Nahıl Şenliği'ni Topkapı Sarayı Tarihi Darphane Binası'nda iki yıl önce düzenledi. Daha sonra Şişli Belediyesi Deposu'nu pazar yeri olarak kulanmaya başladılar. Bu yıl bir ay sürmesi planlanan üçüncü Nahıl Şenliği, 15 Haziran'dan beri devam ediyor. Şu ana kadar 15 bin parçanın üzerinde bağış alan pazar yerinde bir ayda altı bin eşya satıldı. En çok kadınların alışveriş için geldikleri pazarda kadın giysileri, satışların yüzde 68'ini oluşturuyor. Erkekler daha çok spor giysi almayı tercih ederken, kot pantolon en çok satılan ürünlerin başında geliyor.

Açık havada kurulduğundan havalar soğuyuncaya kadar devam edecek pazara İstanbul'un her yerinden alışveriş yapmaya gelen var. Nahıl Şenliği eğer Şişli Belediyesi'yle anlaşma sağlanırsa sürekli bir bit pazarı haline gelecek. Buradan sağlanan gelir ise çocuklar için harcanacak.

Açıldığı günden beri pazarın müdavimi çok. Çünkü her gün yeni gelen eşyalarla karşılaşılıyor. Daha etiketi sökülmemiş giysiler, orijinal Versace pantolonlar, hiç kullanılmamış mutfak eşyaları, mayolar, ayakkabılar, çantalar, buzdolapları, çalışma masaları, gardroplar, çamaşır makineleri, patenler, müzik kasetleri, yatak örtüleri, el işi örtüler ve akla gelmeyecek daha pek çok şey var. Hatta oturma grubu ve yatak odası takımı bile bulmak mümkün.

Pazar yerine gidince ürünlerin arasında kaybolmuyorsunuz. Her ürün grubu için ayrı bir yer ayrılmış. Gece kıyafetleri herkesin ilgisini çeksin diye duvarlara asılı. Erkek giysileri, elektronik eşyalar, çocuk giysilerinin de özel yerleri var. Böylece hem rahat geziyorsunuz, hem de ne arıyorsanız bulabiliyorsunuz. Gitmeye karar verirseniz en az iki saatinizi ayırın.

Ev kuracak öğrencilerin özellikle çalışma masaları ve mutfak eşyalarına rağbet ettiği pazarda, bir ay sonra kışlık giyecekler de satışa sunulacak.

Eğer siz de pazara kullanmadığınız eşyalarınızı bağışlamak isterseniz Express Kargo bunu sizi için ücretsiz olarak yapıyor.

Adres: Şişli Belediye Deposu, Darülaceze Caddesi Bakla Çiçeği Sokak. (Türkiye Hastanesi karşısı) Şişli-Okmeydanı Tel: (0212) 221 59 55

Fiyatlar ne durumda?

Kot pantolon 1 milyon, ayakkabı 1 milyon 500 bin, kravat 1 milyon, kitap 2-3 milyon, çanta 1-5 milyon, gece kıyafetleri 4 milyon, elbise dolabı 20 milyon, erkek ceketi 4 milyon, erkek takımı 7 milyon, diğer mobilyalar 10- 100 milyon arası, çocuk eşyaları 250 bin, mutfak eşyaları 5 milyon lira.

Kaynak: Hürriyetim
Yayın tarihi: 22.08.2003
954
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.