Moda

Mücevherde Altın Modası!

Mücevherde Altın Modası!

Şu anda altın mücevherlerin hiç de size göre olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat sezonlar değiştikçe ve vitrinlerde sergilenen şık altın takıları gördükçe siz de altını sevmeye başlayacaksınız...

Güncellenme tarihi:
Mücevherde altın modası

O zaman neden sezon başladığında tonlarca para verip satın almak yerine, mücevherlerimizi şimdiden ve daha ucuza almayalım?

Son birkaç yılda altın hiç olmadığı kadar popüler. Eskiden sadece orta yaş ve üzerindeki kadınların kullandığı bu materyal, şimdilerde genç kesimin de sevdiği mücevherlere rengini veriyor. Tabi bunda dünyaca ünlü tasarımcıların yarattığı müthiş takıların da katkısı büyük. Son yıllarda altın trendi birlikte kullanıldığı materyallerin de sayesinde daha kolay sahip olunabilen, çok şık bir trend haline geldi.

Mücevher tasarımcısı Alex Monroe'dan mücevherlerinizin ömrünü uzatacak ipuçları:

Günümüzde birçok mücevher gümüşten yapılır ve 22 ayar altın bir tabakayla kaplanır. Zamanla bu altın tabaka parlaklığını yitirir ve soyulmaya başlar. Mücevherlerinizi yıllarca, sorunsuzca kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var;

1. Mücevherlerinize altın külçeleriymiş gibi davranmamalısınız. Ağır işler ve mücevherlerinizin uzun süre suya vs. maruz kalacağı işler yaparken, mücevherlerinizi elinizden çıkarmalısınız.

2. Ter ve su gibi etkenler de mücevherlerinize zarar verebilir. Bu yüzden onların havuzda ya da plajda takmamalısınız. Geceleri ise mücevherlerinizi, herhangi bir oksitlenmeye maruz kalmayacağı mücevher kutunuzda saklayabilirsiniz.

3. Goddard'ın Silver Dip Solution'u gümüş mücevherleri temizlemenin en iyi yolu. Temizlikten sonra gümüş takılarınız gerçekten parlak bir hal alıyor. Fakat su slolüsyon çok sert bir bileşime sahip. Bu sebeple kullandıktan sonra mücevherlerinizi iyice temizlemelisiniz. Altın kaplama mücevherleriniz de böyle temizlenebilir fakat bu parçaları sadece 1 saniyeliğine solüsyonda tutabilirsiniz.

4. Mücevherlerinizi ayrıca sıvı el sabunu ve yumuşak bir diş fırçası yardımıyla da temizleyebilirsiniz. İşini bittikten sonra takınızı güzelce durulamayı unutmayın!

Yayın tarihi: 01.03.2011
889
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.