Moda

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Merve Bayındır Defilesi

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Merve Bayındır Defilesi

Türkiye’nin sayılı şapka tasarımcılarından Merve Bayındır, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar 2015 kapsamında Sonbahar 2015 koleksiyonunu Mini Runway alanında sergiledi...

Her koleksiyonuyla büyük ilgi uyandıran şapka tasarımcısı Merve Bayındır, “Pandora” adını verdiği Sonbahar 2015 koleksiyonunun ilhamını Na’Vi halkının yaşadığı doğadan ve onların dünyalarından alıyor.

Koleksiyonda kullanılan ve dikkat çeken bazlar günlük hayata uygun, kolaylıkla tercih edilecek parçalarken süslenme ve dekorasyon aşamasında uç noktalardaki tarzlara da hitap ediyor. Mavinin ana renk olduğu koleksiyonda; royal mavi, kobal mavi, lacivert ve saks gibi her tondan maviye sarı, fosforlu yeşil vekaranlıkta parlayan birçok renk eşlik ediyor.

Merve Bayındır Sonbahar 2015 Pandora koleksiyonunda ağırlıklı olarak; doğal keçe, buntal, sinamay, pleksi, ve fiber optic, kullanmıştır.“Pandora” defilesinin makyaj sponsorluğu M.A.C’e, saç sponsorluğu ise hakan Köse’ye ait.

*Not: Üretimde kullanılan kuşlar asla sadece tüyleri için öldürülen hayvanlardan seçilmemiştir. Tasarımcı, hayvanların kürkü ya da tüyleri için öldürülmelerine şiddetle karşı çıkmaktadır.

Yayın tarihi: 18.03.2015
4145
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.