Moda

Maskülen Tarz Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Maskülen Tarz Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Fransızca’da erkeğin karşılığı olan “masculin” kelimesinden türetilen ve erkeksi anlamına gelen bu sözcük modaya maskülen tarz olarak yansıyor. Peki sokak modasının da vazgeçilmezi olan maskülen tarz nedir, nasıl kombinlenir?

Güncellenme tarihi:

 Maskülen tarz; keskin ve sert hatlarıyla güçlü bir imaj yaratmak isteyen kadınların, erkek giysilerinin renk ve çizgilerle kendilerine büyük bir ustalıkla uyarlamasıyla oluşan bir stildir.

EN ÖNEMLİ TAMAMLAYICILARI...

Bu tarzın önemli detaylarından bazılarını yüksek bel bol kesim pantolon, klasik tarz ceketler, geniş yakalı gömlekler, makosen ayakkabılar, papyon ve kravat örnek olarak gösterilebilir. Kadının gücü ve çekiciliğini ön plana taşıyan bu giyim tarzı Oversize (Standart beden) kabanlar, pantolon askıları ve loafer ayakkabılar bu stilin önemli imaj tamamlayıcılarıdır.

DETAYLARDA MASKÜLENİ YAKALAYIN

Bu tarz parçalar kullanmıyorsanız maskülen tarzı detaylarda yakalayabilirsiniz. Dişi bir kadını simgeleyen kalem eteklerden, geniş yakalı gömleklere, fular ve fötr şapkalarda dahil parçalar kullanmak sizi maskülen tarza biraz daha yaklaştıracaktır.

Smokin, maskülen tarzın önemli parçalarındandır. Smokin giyinerek iyi bir görünüme ulaşmak son derece basit. Parmak dekolteli ve bantlı topuklu ayakkabılar smokininizin altında çekici bir kadın görünümü oluşturur.

Maskülen tarz, bugünlerde sokaklara da taşınmaya başladı.

Günümüzün modası çok hızlı değişiklikler gösterir. Son dönemlerde ise maskülen tarzın sokaklardaki yansımasına bakılarak bu modanın ne kadar benimsendiğini görürüz. Maskülen tarza ayak uydurmak isteyenler için yüksek bel bol paça pantolonlar, tercihi etekten olanlar içinse mini eteklerinizin altına klasik boy erkek çorapları ve makosen tarz ayakkabılar kullanabilirler.

Kot pantolon bu stilin bir parçası kabul edilmese de siz maskülen detaylarla, kot pantolonu maskülen hale getirebilirsiniz. Kot pantolonları basit bir ceket-gömlek kombiniyle maskülen havaya sokabilirsiniz.

Yayın tarihi: 10.10.2017
10981
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.