Moda

Kadife her yerde

Kadife her yerde

Bu kış kadifenin yılı. Sadece kadın ve erkek giysilerinde değil tüm evde baş köşeye oturuyor. Swatch kadife kayışlı saat bile çıkardı. Düz parlak kadifeden ceket ve pantolonlar çok moda. Şunu bilmekte fayda var: Kadifedeki saf ipek oranı arttıkça fiyat yükseliyor, yüzde yüz ipek kadifenin metresi 380 Euro'ya kadar çıkıyor. Buna karşılık pamuklu kumaş oranı arttıkça fiyatı azalıyor. İşte kadife rehberi.

KOTON

Koton karışımlı düz kadifeden parlak ceketler öne çıkıyor. Çiçek baskılı ince kadife etekleri, gündüz ve gece giyilebilir. Renkler karamel, altın ve bakır tonlarında. Kadife kumaşa çok yakışan gece mavisi, mürdüm ve mor ceketler var. Ceketlerin içine dantelli üstlerden giymelisiniz. Klasik kesimli kadife pantolonlar da bulunuyor. Ceket 79-119, pantolon 55-59, etek 49, mont 139 milyon lira.

TABOO

Gece mavisi ve siyah kadife gül broşları çok seviliyor. Boncuk ve pul işli, tahta saplı parlak kadife çantalar iri gül baskılı, çizgili, kahverengi, kırmızı ve turuncu renklerde. Parlak, ipek kadife atkıların uçları boncuklu, püsküllü veya saten manşetli. Atkılar 72.5, broşlar 24.5 ve çantalar 157.5 milyon lira.

MANGO

Tüm ürün gruplarında kadifeye çok geniş yer vermiş. Çok ince fitilli, parlak kısa ceketler var. Kalın fitilli diz hizasındaki ceketler, kaban görevi görecek kadar kalın kadifeden dikilmiş. Süper mini eteklerde incecik kadifeler kullanılmış. Fermuar kısmı deri, gövdesi fitilli kadife çantalar, elde taşımak için. Ayrıca, kadife kuşaklı, V yaka trikolara da göz atın. Triko 24.5, ceketler 95, uzun ceketler 135 milyon lira.

DAMAT

Damat, kadife takım elbiseyi bu kış erkeklerin mutlaka sahip olması gereken parçaların başında gösteriyor. Kadife, takım elbise ve tek pantolonlarda bolca kullanılmış. İnce fitilli, kamel, siyah, kahve ve lacivert renklerde takımlar var. Yüzde yüz pamuklu, pamuk-likra-polyamid karışımlı veya özel yumuşak apreli kadifeler en soğuk kış günlerine göre. Duble paça yandan cepli pantolonları tek olarak da alabiliyorsunuz. De Luxe koleksiyonunda da, özel geceler için tasarlanan düz kadifeden parlak ceketler var. Takımlar 698 milyon lira civarında.

DIESEL

Kadife ceket ve etekler, eskitmeler, efekt ve yıkamalarla değişik bir havaya sokulmuş. Çiçekli, parlak kadife etekler bol kesimli ve boyu dizaltında. Düz kadife ceketlerde mavi ve gri renkler, çiçek desenleri ağırlıkta. Düğmeli veya fermuarlı ceketler jean'le çok şık duruyor. Ceketler 395 milyon lira.

ML

Büyük beden markası ML'in uzun şık kadife ceketlerini mutlaka görmelisiniz. Kalın fitilli bu ceketlerin siyah, kahverengi ve krem renkleri var. Kısa kabanlar da bulabilirsiniz. Profilo ve Capitol alışveriş merkezlerinde şubeleri var. Ceketler 100 milyon lira civarında.

EPENGLE

Yerli kadife üreticisi Epengle'de düz, baskılı ve jakarlı olmak üzere üç çeşit kadife var. Bu üç grubun her birinde 20 farklı model ve renk seçeneği bulunuyor. Döşemelik jakarlı kadifeler çok satıyor. Parlak, gül veya geometrik baskılı bu kumaşlardan perde de dikilebilir. Mavi, yeşil, sarı, kırmızı kalın çizgileri olan, parlak kadifeler, çok sevilen, yeni nesil modeller. Metresi 29, 32 ve 42 milyon lira. Jakarlı, düz ve baskılılar 29-32 milyon, fitilli kadife çeşitlerinin metresi 42 milyon lira. Epengle'nin İstanbul Bağdat Caddesi, Unkapanı İMÇ, Siteler Ankara ve Karabağlar İzmir'de şubeleri var.

PAUL VITTI

Perdelik kadifeler bulabilirsiniz İMÇ'deki Paul Vitti'de. Her yerde bulunmayan simli kadifeler de var. Simli kadife, metreyle satın alıp yastık gibi aksesuvarlar veya kanepe için throw denen ufak örtülerden yapmak için çok uygun. Metresi 35 milyon lira.

PERSAN

Persan şubelerinde satılan Alman markası JAB'ın kadifeleri perdelik ve döşemelik olarak iki çeşit. 15 farklı modelde kadife var. Bir rengin 10 farklı tonunu bulabiliyorsunuz. Persan'da seçtiğiniz kadifeden yastık, perde veya döşeme siparişi verebiliyorsunuz. İpek kadifenin metresi 380, pamuklu kadife 92, viskon-pamuk karışımı kadifeler 200-220 Euro civarında.

NESLİHAN MOBİLYA

Sipariş üzerine çalışan Neslihan, 12 renk kadife kullanılıyor. Yatak örtüsü ve iki yastık 800, ipek kumaş aksesuvarlı kadife yatak örtüsü 925, kadife yastık 30, koltuk örtüsü 150 milyon liraya dikiliyor. Neslihan Mobilya Beşiktaş, Yıldız Caddesi, 59 numarada.
Yayın tarihi: 30.09.2004
2241
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.