Moda

Hangi vücut tipine hangi tulum yakışır?

Hangi vücut tipine hangi tulum yakışır?

Tulumlar bu yaz tekrar hayat buluyor. Ancak her ne kadar şık olsa da, kendinize yakışanı almazsanız, moda kurbanı olabilirsiniz...

2013 yazının en baskın trendi tulum. Her markanın koleksiyonunda yer alıyor. Sırtı açıklar, dar paçalılar, şort veya şalvar kesimliler, daha neler neler. Gidip bütçemize ve zevkimize uygun tulumlardan üçer beşer alalım mı? Hayır! Önce düşünelim. "Ben tulum giymeli miyim?" diye kendimize bir soralım.

Moda tasarımcıları Özlem Süer, Arzu Kaprol ve Dilek Hanif'in verdiği bilgiler ışığında kendimize en yakışan tulumu bulalım. Moda kurbanı olmayalım.

ÖZLEM SÜER

Kısayı kısa, uzunu daha uzun gösterir …

Tulumun kısayı daha kısa, uzunu daha uzun gösterdiğini baştan söylemeliyim. Kusur kapamayı imkansız kılan zor bir kıyafet. Doğru modeli seçtiğinizde, tek parça oluşu sayesinde sizi kombin derdinden kurtarır. Spor ayakkabıyla da, stilettoyla da giyilebilecek kadar nettir.


BCBG ve Amanda Blakely tasarımlarında olduğu gibi, tiril tiril modeller hem ofis hayatı hem de gece için biçilmiş kaftan. Bu modellerde krep, şifon, ipek gibi kumaşlar öne çıkıyor. Vücuduna güvenenler ise yüksek belli skinny, straples, dar paça tulumları tercih edebilir. Özel bir gece için couture tasarımlarla yarışabilecek BEBE modelleri şahane. Şort tulumları da unutmamak lazım. Gündüzden geceye geçerken onlar da alternatif.

Hiç abartmıyorum, limitsiz alternatif var. Bu yaz parlayan etnik kızıl derili takıları ve gladyatör sandaletleri, tulumlarla hoş duracaktır.

Hem Özlem Süer Markası'nda, hem OEZ SUE'da 3 sezon önce tuluma yer vermiştik ve o dönem trend olmadığı halde güzel satmıştı. Bu yaz için de bir kaç prototip geliştirdik. Biraz daha avantgard, biraz daha fonksiyonel bir tasarım...

Yayın tarihi: 08.04.2013
15039
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.