Moda

Gözlerde Kedi Bakışı Çok Seksi!

Gözlerde Kedi Bakışı Çok Seksi!

Devrim yılları olarak nitelendirilebilecek 50'lerin efsane gözlük çerçeveleri geri döndü. Yukarı doğru çekik ve kalın çerçevelerle kedi bakışına sahip oluyoruz.

Güncellenme tarihi:
Gözlerde kedi bakışı çok seksi!

Gözlükler hiç bu kadar çekici olmamıştı. Geçmişte genç kadınlar için gözlük takmak büyük bir utanç duygusuydu. Erkeklerin flört bir yana, gözlük takan bir kadının yanından geçmesi dahi söz konusu değildi.

50'li yıllara gelindiğinde bu kısıtlayıcı tutum tamamen değişti. Kedi gözlüklerin tasarlanmasıyla gözlük, klasik görünümünden sıyrılarak bir fenomene dönüştü. Gözlük tarihinde bir devrim olarak nitelendirilebilecek tasarımlar, dönemin trendsetter'ları tarafından da sıkça kullanıldı ve gözlüklere dair olumsuz yaklaşım, 'Gözlük takan kadın akıllıdır' imajı ile yer değiştirdi.

Kedi gözlükler özellikle Audrey Hepburn ve Marilyn Monroe'yla hatırlanan birer moda klasiği olarak şimdi tekrar hayatımızda.


Marie Claire

Yayın tarihi: 16.07.2010
933
dahafazlası
YORUMLAR

http://deryalim.com

mswart63 16.07.2010 12:59:16
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.