Moda

Giyim markaları takı serilerinde de rekabette

Giyim markaları takı serilerinde de rekabette

Ünlü hazır giyim markaları, kendi isimleriyle takı koleksiyonları hazırlamaya başladı. Markaların takı serileri, genel koleksiyonla uyumlu bir çizgide ve giysileri tamamlama görevi görüyor. Yeni sezonda, etnik, otantik takılar pek bir popüler.

Tahta boncuklarla yapılan, tüylü, deri ipli, püsküllü, doğal ve sade çizgideki takılar, yaz aylarında etnik giysileri tamamlayacak. Diğer taraftan gösterişin başrolde olduğu, altın trendi de gümbür gümbür geliyor. Tüm markaların takı serileri, doğu esintisi taşıyan altın renkli, parlak taşlı, gösterişli takılardan oluşuyor bu sezon. İşte takı serisi olan markalarda bulabilecekleriniz ve fiyatlar.

KOTON: Bu yıl ilk defa bir takı serisi hazırladı. Koton Accosories, markanın otantik ilkbahar-yaz giyim koleksiyonunun tarzını yansıtıyor. Küpe, kolye ve yüzüklerin ağırlıklı olduğu takıların hepsi çok renkli. Sallantılı küpeler, boyuna birçok kere dolanan uzun kolyeler tümüyle etnik bir havada. Bunlarla uyumlu üzeri pul, boncuk kaplı metal saç tokaları da var. Yeşil, mavi, pembe ve mint renklerindeki boncuk ve pullardan yapılan takıların metal kısımları altın görünümlü. Küpeler 7.99-20.99, kolyeler 10.99-30.99, tokalar 9.99, yüzükler 19.99 lira.

PARK BRAVO: Her yıl takı koleksiyonunu genişletiyor. Park Bravo'nun da takıları otantik bir çizgide. Yarı değerli taşlarla süslenen etnik grup takılara, altın ve antik sarı metaller eşlik ediyor. Gösterişi ve süsü sevenlere dantel, inci ve kristalin birarada kullanıldığı kolyeleri, küpe ve bilezikleri; klasik bir şıklığı tercih edenlere inci ve kristal birlikteliğinden oluşan takıları tavsiye ediyoruz. Fiyatlar 34 liradan başlıyor, kolyelerde 79 liraya kadar çıkıyor.

MANGO: İlkbahar koleksiyonundaki Folk ve Etnik serilerini tamamlayıcı aksesuvarları var. Çünkü bu tarz kıyafetleri takılarla zenginleştirmek şart. Altın sarısı ve bronz tonlardaki kalın bileziklerin yanısıra tahta boncuklardan yapılan kolye ve küpelerin doğal bir tarzı var. Pareo ve şallarla kullanmak için tasarlanan iri taşlı broş, iğne ve tokaları tercih edebilirsiniz. Kolyeler 13.9, bilezikler 27.9, küpeler 11.9, yüzükler 11.9'dan başlayan fiyatlara satılıyor.

MUDO COLLECTION: Çok renkli, bol detaylı takıları Swarovski kristallerinden yapılmış. Her yaştan kadın için ayrı tasarlanmış takı var. Kolye, küpe ve bilezikleri olan inci takıların pembe, sarı, kahve, bronz, gri ve bej olmak üzere, altı değişik rengi mevcut. Swarovski taşlı küpeler 30-100 lira, kolyeler 165-180 lira, bilezikler 80-90 lira. İnci kolyelerin fiyatları 65-90, küpeleri 25-50, bilezikleri 35-55 lira arasında değişiyor.

TWEEN: Genç erkekler için hazırlanan takı serisi 25 parçadan oluşuyor. Erkekler en çok kolye takmayı tercih ettiği için, seride kolye modelleri ağırlıkta. Geçmiş sezonlara göre daha gösterişli ve alışılmışın dışında, biraz daha feminen çizgide takılar var. Göğüs altına kadar düğmeleri açık giyilen gömleklerle kullanılmak için tasarlanmış uzun kolyeler bulunuyor. Ama yüzükler erkeksi bir çizgide. Şövalye yüzükleri tekrar gündeme geldiği için, iri ve gösterişli, küçük detayları olan yüzükler var. Kolyelerin fiyatları 95-125, yüzüklerinki 69-95 lira civarında.

VAKKO: Vakko'nun, kolyeden bilekliğe, saç tokasından broşa uzanan ilkbahar-yaz aksesuvar koleksiyonu, altın renginin moda olduğu sezona uygun olarak pek bir gösterişli. Tümü yarı değerli taşlarla hazırlanan takılar arasında, özellikle yeşil, mor ve mercan rengi büyük taşlı kolyeler ve sallantılı küpeler öne çıkıyor. İrili ufaklı kelebek figürleri hemen her takıda kullanılmış. Bol süslü bileklikler, zıt renklerin birarada kullanıldığı kolye ve küpelerin tümü, minik parlak taşlarla süslü ve zincirleri, klipsleri altın rengi. Kolyeler 44 liradan başlayıp, 175 liraya kadar çıkıyor. Küpeler 50-99, bilezikler de 70-99 lira civarında.

RIVER ISLAND: Kalın tahta kolyeler, püsküller, devekuşu tüyleri, mercan ve turkuvaz rengi minik boncuk ve taşlar, deri iplerle hazırlanan takılar, kalın tahta bilezikler var. 40 parçadan oluşan koleksiyonda kolyeler çok uzun, boyuna birkaç kez dolanıyor, üzerinden tüyler, püsküller, tahta boncuklar sallanıyor. Bunlarla birlikte takmak için, kahverengi ve tonlarında kalın tahta bilezikleri var. Minik taşlı tasma kolyeler, tüylü küpeler River'ın Afrikalı tarzındaki takı serisinin diğer parçaları. Fiyatlar 12-60 YTL arasında değişiyor.

NINE WEST: Tahta veya altın sarısı metal bilezikler, bol taşlı yine altın rengi avize küpeler Nine West takı serisinin öne çıkan parçaları. Yeşil ve mavinin tonlarıyla, nar çiçeği rengini taşıyan küpeler, taşlı, boncuklu bilezikler, yazı şimdiden ayağımıza getiriyor. Kalın tahta bileziklerin doğal renginde olanları da, altın sarısı veya kemik rengi olanları da var. Fiyatları 34 ile 69 lira arasında.

YARGICI ACCESORIES: Önceleri Yargıcı mağazalarında satılan takı serisi çok beğenildi ve seri genişletildiği için takı koleksiyonu ile fular, broş, çanta gibi bazı aksesuvarların satıldığı Yargıcı Accesories mağazaları açıldı. Yargıcı'nın takı serisi yaklaşık 100 parçadan oluşuyor. Küpe, kolye, bilezik, ayrıca bunlarla uyumlu broş ve tokaların bulunduğu koleksiyonda mor, pembe, mavi renkler ağırlıkta. Takılar doğal taşlarla, bir kısmı da yarı değerli taşlarla hazırlanmış. Kolyeler 16.9-79.9, küpeler 12.9-39.9, bilezikler 6.9-49.9 YTL.
Yayın tarihi: 15.03.2005
1297
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.