Moda

Etcetura: "Bizim için en önemli yıldızlar, sokakta dolaşan kadınlar"

Etcetura: "Bizim için en önemli yıldızlar, sokakta dolaşan kadınlar"

Etcetura markasının başarılı tasarımcıları mahmure.com'un sorularını yanıtladı...

Güncellenme tarihi:
Etcetura: "Bizim için en önemli yıldızlar, sokakta dolaşan kadınlar"
Paris ve Milano gibi şehirlerde defileler düzenleyen ve isimlerini tüm dünyaya tanıtan Ezra ve Tuba Çetin kardeşler, sorularımızı içtenlikle yanıtladılar. Biz de tabii birkaç moda önerisi almaktan geri kalmadık...

Moda haftalarında dünyaca ünlü modacıların yanında gururla takip ettiğimiz ve hepimizi heyecanlandıran bir marka var; Etcetura... Markanın tasarımcısı olan iki kardeş sadece isimlerini duyurmakla kalmadılar, aynı zamanda dünyaca ünlü starları da giydirdiler... Tabii ki onlar için en önemlisi, hayatın asıl yıldızları olan sokaktaki kadınları giydirmek...

İstanbul Fashion Week'de siz de tasarımlarınızla yer aldınız. Nasıl bir deneyimdi? Sizce daha çok bilinmenizi sağladı mı?
İstanbul Fashion Week bizim Paris sonrasında yaşadığımız bir deneyimdi. Doğduğumuz ve ilham aldığımız bu şehirde böylesine büyük ve ileriye dönük bir organizasyonun yapılması oldukça gurur verici. Bu organizasyonun bir parçası olmaksa bizim için çok önemliydi.

Bildiğiniz gibi ilk moda tasarımcıları derneği "İstanbul Fashion Lab." İle ilk adımı attı ve İstanbul'un da moda dünyasında söz hakkı olduğunu tüm dünyaya duyurduk. Biz burada kendi açımızdan, ülkemizi ve şehrimizi tanıtımının önemli olduğunu ve bu şehri temsil eden tasarımcılar olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.

Sizin tasarımlarınızı tercih eden ünlüler kimler? Keşke biz giydirseydik dediğiniz isimler var mı?
Keşke bizde giydirseydik dediğimiz bir kişi yok. Zaten yaptığınız iş iyi ise o ünlülerle çalışma şansı yakalıyorsunuz. Biz yurt dışında China Moses'ın solisti, Julie Depardue, Lady Gaga gibi isimleri giydirme şansı yakaladık. Türkiye'de Hande Yener, Sezen Aksu, Sertap Erener, Deniz Seki, Şebnem Bozoklu, gibi birçok ismi giydirdik ve hala giydiriyoruz.

Ama bizim için en önemli yıldızlar sokaklarda dolaşan kadınlar. Onları giydirmek oldukça önemli bizim için.

Moda sürekli yenilenen bir sektör olduğu için elbette ki tüm modacıları takip ediyorsunuzdur. Peki, kendinize yakın bulduğunuz ve ilham aldığınız modacılar var mı?
Thierry Mugler ilham verici bir tasarımcı bizim için. Ama bugün şu modacı bize ilham veriyor dememiz imkansız, sadece tarzını beğendiğimiz tasarımcılar var. Her zaman en önemlisi bir Türk olarak Hüseyin Çağlayan'ı beğeniyoruz.

Etcetura tasarımlarını görmek için aşağıdaki galerilere tıklayın!


Yayın tarihi: 03.07.2010
2083
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.