Moda

Eskiden ve yeniden, modanın demirbaşı: Trençkot

Eskiden ve yeniden, modanın demirbaşı: Trençkot

Acil bir durumda dolabınızdaki hangi kıyafetleri kurtarırsınız diye sorsalar; cevabınız "trençkotum" olmalı! Çünkü onlar her daim moda ve şıklığın püf noktası!

Güncellenme tarihi:
Eskiden ve yeniden, modanın demirbaşı: Trençkot
"COOL" VE VAZGEÇİLMEZ

Her dolabın en kült parçası Trençkot, kendini çok eskiden ispatlamış, savunmaya ihtiyacı yok. Beş-altı yıl sonra 100 yaşına basacak olan bu ilginç parça, zaman içinde yıpranıp yaşlanacağına ve hatta unutulacağına, her yeni sezon sanki yeniden doğuyor ya da en azından gençleşiyor. Bu yıl da sonbahar/kış koleksiyonlarının hit müdavimlerinden. Yeni ilaveler arasındaki doku, renk ve kesim çeşitliliği hepimizi alarma geçirdi. Neden mi? Birden fazla trençkot satın alma isteğini kamçıladığı için. Trençkot bu kadar tehlikeli. Kendine bir defa aşık etti mi, ondan vazgeçmemiz mümkün olmuyor.

BİR ARZU NESNESİ

İlk kez tasarlandığı yıllarda kadınlara epey mesafeli duran, bu hali ile epey soğuk ve maskülen, biraz da sıkıcı gibi görünen bu parçayı erkeklere bırakacak değildik. Sinema dünyasının gelmiş geçmiş en karizmatik erkekleri yürek parçalayıcı sahnelerde veya dedektifler suçlu peşinde koşarken trençkotu sırtlarından eksik etmediler.

Ancak trençkotun geniş kitleleri büyülemesi için iş yine başa düştü, bunu bir kadın yaptı. Audrey Hepburn "Breakfast at Tiffany's" filmi ile trençkotun bir arzu nesnesi olmasına oldukça katkıda bulundu. Günümüzde trençkot her zamankinden daha popüler. Ve hala erkek gardırobunun da bir parçası olmakla birlikte, kesinlikle şık veya ne istediğini bilen kadınların en favori giysisi.

Trençkotları görmek için tıklayın!

BİR TANESİ İLE YETİNMEM

Bu defa işimiz gerçekten zor. Aslında bunun tersini de düşünebiliriz, belki de işimiz çok kolay. Trençkot ile ilgili seçeneklerimiz öyle çoğaldı ki bir tanesinde karar kılmak zorlaştı. Bunun iyi tarafı, her zevke uygun bir trençkotun olması.

Belki de çözüm bir adet ile yetinmemekte yatıyor. Yine de ofise uyacak kadar klasik ya da alışılmış bir modelini edinmek isteyebiliriz.
Hafta sonları için renkli, daha spor kesimlisini, güneşli ve sıcak havalar için kısa kollusunu, iddialı veya flörtöz bir modelini ise gece bir yemeğe veya davete giderken tercih edebiliriz.

Ünlüler de onsuz yapamıyor! >>>>>>>

Yayın tarihi: 24.09.2009
3228
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.