Moda

Emma Watson'ın büyülü stili...

Emma Watson'ın büyülü stili...

Emma Watson, kırmızı halıda spor ayakkabısı giyen küçük bir kızken, Burberry'nin yüzü olmasını sağlayan stil dönüşümüyle bütün dikkatleri üzerine çekti.

Güncellenme tarihi:
Emma Watson'ın büyülü stili...
Yıl 2001; karmakarışık saçları, ışıl ışıl bakan gözleriyle 10 yaşında bir kız, yeşil bir bluz, sarı pantolon ve yılan derisi platform ayakkabılarıyla kırmızı halıda görüldü. 2007 yazında, aynı kız Louboutin ayakkabılar, Chanel elbise ve YSL çantayla karşımıza çıktı. Peki, aradan geçen zamanda ne olmuştu? Harry Potter'ın sevimli Hermione Granger'ı artık büyümüştü. Şimdi ise sadece büyümekle kalmadı, moda dünyasındaki dev markaların, moda editörlerinin, en önemli dergilerin radarına takılan bir stil ikonu haline geldi.

Emma Watson, henüz 11 yaşındayken oynadığı Harry Potter filminde, ileride herkesi güzelliğiyle büyüleyecek bir kız olduğunun ilk sinyallerini vermeye başlamıştı, ama muhtemelen bu kadarını kimse tahmin etmiyordu. Kargo pantolonlar, boyfriend jean'leri ve gece elbiselerinin bile altına Converse giyen bir kızdan Burberry'nin yüzü olmaya giden yolda bir evrim geçirdiği kesin. Kat ettiği bu uzun yolda, onun tek farkı aslında çoğu genç kızın geçirdiği bu dönüşümü herkesin gözü önünde yaşamış olması. 15 Nisan 1990 doğumlu Emma, geçtiğimiz yıllarda giydikleri ve yaptıklarıyla on binlerce yaşıtına ilham veriyordu. Hatta internette, genç kızların Emma'nın o hafta giydiği eteği nerede bulabileceklerini anlatan blog'lar, sürdüğü rujun hangi markanın hangi rengin ne tonunun karışımı olduğunun tartışıldığı forumlara rastlamak bile mümkündü. Bugünlerde, Emma stiliyle sadece yaşıtlarına değil herkese ilham veriyor.

Hayranları arasında ise Christopher Bailey ve William Tempest gibi isimler var. Karl Lagerfeld bile onun fotoğraflarını çekmek istedi. Emma, onun gözünden o kadar güzel, gözüküyordu ki, bakanların gözleri kamaştı. Bir kız daha ne ister?

Klas, klasik ve sofistike...
Stil anlayışıyla ilgili olarak, "Ne giyerseniz giyin, sadece onun içinde rahat olun. Giyim söz konusu olduğunda, yaşınızdan ve kendiniz gibi olmanızdan başka hiçbir şeyin önemi yoktur. Kıyafetlerimin çoğunu annem ve arkadaşlarımla birlikte seçiyorum. Bir stilistle çalışmaktansa hissettiğim gibi giyinmeyi tercih ederim," diyen Emma'nın seçimlerinde asil İngiliz genlerinin bütün kodlarını görmek mümkün.

Kırmızı halı davetlerine katılırken, beyazperdedeki personasına yaraşır şekilde dramatik seçimler yapıyor. Günlük hayatında ise skinny jean'ler, blazer ceketler ve babetlerden vazgeçemediği için her zaman hem klas ve klasik, hem de sofistike görünmeyi başarıyor. Emma'yı Harry Potter'a yakışır bir şekilde gardırop sihirbazı yapan özelliği ise detaylarda saklı! Değerli taşlar ve tüyler gibi zarif detaylarla kendini süslemekten çekinmiyor. Üstelik moda konusunda sadece kendisi için değil, başka insanlar için de oldukça duyarlı. Geçtiğimiz günlerde People Tree için hazırladığı koleksiyonuyla bunu bir kez daha göstermiş oldu.

Hindistan, Nepal ve Bangladeş'te üretilen koleksiyonun tamamının organik yasalara uygun bir şekilde üretilmiş olması, Emma'nın hassasiyetinin en iyi kanıtı olsa gerek.

Foto galeriyi görmek için tıklayın!

Ayşim Özgür/Bazaar
Yayın tarihi: 12.04.2010
2920
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.