Moda

Düğün elbisesi nasıl seçilmeli?

Düğün elbisesi nasıl seçilmeli?

Mevsim dolayısı ile birçok düğüne davetliyiz. Her düğün için yeni bir elbise alamayız ama, doğru elbiseleri giyerek her düğünün en şık davetlisi olabiliriz.

Düğün elbisesi nasıl seçilmeli?
Düğün davetleri, özellikle yaz akşamlarının en eğlenceli etkinliklerinden. Ama bir yandan da hazırlığı insanın çok zamanını alıyor ve planlama gerektiriyor. Bu önemli gecede beyaz giyen olmasak da mükemmel görünmek ve o geceyi yıllar geçtikten sonra da gülümseyerek anmak isteriz. İşte mükemmel düğün kıyafetini seçerken dikkat etmeniz gereken beş madde.

Beyaz giymeyin
Eğer evlenen siz değilseniz kesinlikle başkasının düğününe beyaz giyinmeyin. Beyaz giymek düğün sahibine karşı yapılacak en büyük ayıptır. Hatta bej, krem, ten rengi gibi açık renkte elbiseleri giymekten de kaçının. Geniş renk alternatifleriniz varken gelini üzmeyin. Bu önemli kuralı kesinlikle çiğnemeyin.

Abartıdan kaçının
Düğüne giderken abartıdan kaçınmanız çok önemli. Düğünün yıldızı siz değil, gelin olmalı. O yüzden abartılı ve dikkat çekici kıyafetler giyerek gelini ikinci plana atmayın. Ayrıca aşırı dekolte de düğün davetlerinde kaçınmanız gereken önemli bir detay.

Yayın tarihi: 25.07.2009
4367
YORUMLAR

BENDE EN YAKIN ARKADAŞIMIN DÜĞÜNÜNDE ORTA UZUNLUKTA GÖĞÜS VE SIRTTAN V ŞEKLİNDE DEKOLTELİ HAFİF DAR KESİM SİYAH BİR ELBİSE GİYDİM BİRDE KÜÇÜK TAŞLI BİR KOLYE TAKTIM YİNE V ŞEKLİNDE GÖĞÜSE DOĞRU DÖKÜLEN DOĞRUSU TÜM GÖZLER BENDEYDİ :)) SİYAH VAZGEÇİLMEZ Bİ RENK BENCE TAVSİYE EDERİM. :)))

SELİTA RYAN 29.07.2009 16:58:45

ben arkadasımın düğününde krem rengi şik bi elbise giymiştim bana sorarsanız yardımcı olurm ama beyaz giymeyin o gelinin rengi

hberru 29.07.2009 12:54:02

kesinlikle bayanlar abartıdan kaçınmalı bence her ortamda..sade ve zarif kıyafetlere ağırlık veren bayanlar daha çok dikkat çeker ve beğenilir..

marjolina 25.07.2009 23:01:29

anne hathaway in elbisesini nasıl bulabilirimmmmm?????

nihal 25.07.2009 16:29:46

eskiden bayanlar düğünlerde kıyafetlerine çok dikkat etmezdi şimdi bakıyorumda çok şık ve tarz kıyafetleri tercih eiyorlar özellikle yeni nesil giyimine çok özen gösteriyor yukarıdaki elbiselerde çok şık

akkuzu82 25.07.2009 11:04:06
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.