Moda

Dizi Modası - Fi/Çi 2. Sezon - Duru Durulay Stili

Dizi Modası - Fi/Çi 2. Sezon - Duru Durulay Stili

Dizilerin ilgiyle takip edilmesinde senaryonun ve oyuncuların rolü kuşkusuz çok büyük. Son zamanlarda dizi stilleri de izleyicinin ilgi odağı haline gelmeye başladı. Aslında seyircinin dizide kullanılan kıyafet ve aksesuarlara ilgisi çok önce başladı.

Güncellenme tarihi:

Hepiniz mutlaka görmüşsünüzdür ‘Fatmagül’ün kolyesi geldi’ ya da ‘Hürrem Sultan’ın yüzüğü bulunur’ yazılı vitrin camlarını. Sanıyorum yapımcılarda bu ilginin iyice farkında. Reklamlar artık dizi aralarında değil dizinin içinde yer almaya başladı. Elektronik aletlerden arabalara, rezidanslardan kıyafetlere kadar dizilerde kullanılan her detay izleyici için bir arzu nesnesine dönüşüyor. İzleyiciler olarak dizileri izlerken Oya’nın arabası, Pelin’in ceketi, Duru’nun kabanı, Süreyya’nın takılarını merak ediyoruz ve başlıyoruz araştırmaya. Hele bir de bu ürünler ulaşılabilir fiyatlardaysa değmeyin keyfimize. Artık Pelin’in bordo dantelli bluzunden bizde de var.

DURU DURULAY STİLİ

Sadece internet üzerinden yayınlanması, seneryosu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çeken yapımlardan biri olan Fi, Çi televizyon dizisinde Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Duru Durulay karakteri tarzı ile öne çıkanlardan. Dizinin stil danışmanlığını Nurol Akbal yapıyor. Duru karakterini genellikle abartıdan uzak, rahat ve şık giysiler ile görüyoruz. 2. Sezonda Çi dizisindeki önemli olaylardan ve dikkat çeken Duru Durulay kombinlerinden birkaç derleme yaptık.

1. bölümün ilk sahnelerinde Can ve Duru’nun yeni hayatları ve mutluluklarını görürken, diğer karakterlerin hayatlarının nasıl kötüye gittiğini görüyoruz. Duru’nun yolda limon ağacı görerek duygulandığı sahnede anlıyoruz ki onlar için de hayat mükemmel değil aslında. Bu sahnede Duru'nun üzerindeki deri ceket Beymen Academia, takıları KısmetBy Milka, siyah çantası Alexandre Wang markasına ait.

2. bölümde Can ile Duru’nun ilişkilerine en başından beri karşı olan Eti, Can ve Duru'nun evine davet ediliyor. Duru’nun akşam yemeğinde giydiği elbise Eda Erdoğan tasarımı, küpeleri Charms Company’e ait.

4.bölümde Afife Müzikal’inin basın lansmanında izleyicileri büyük bir sürpriz bekliyor. Geceye kırmızı saten bir elbise ile katılan Duru tüm gözleri üzerinde topluyor. Elbise Bec And Bridge markasına ait, ayakkabıları Nine West, takıları ise artık neredeyse Duru Durulay ile özdeşlemiş olan ikili bir kombin, markaları Bee Goddness ve Kısmet By Milka. Magazin muhabirleri Duru ve Deniz’in peşine düşünce, Can işini şansa bırakmak istememiş, Duru ile gizlice evlenmişler. Duru davetlilere evlendiklerini söylerken gözler hemen durunun alyansına kayıyor. Duru ve Can’ın alyansları Koleksiyon tarafından satışa çıkartılmıştır ve tasarımcısı Faruk Malhan’dır. Ürünler sipariş üzerine özel olarak üretilmektedir. Sonunda Duru ve Can’ı nikah kıyafetleri ile görüyoruz. Duru’nun sade gelinliği kusursuzve Douze Studio tasarımı.

4.bölümde Duru ve Deniz’i yine tartışırken görüyoruz, üstü örtülen meseleler ara ara ortaya çıkıyor, konuşmalar ne kadar sert olsada, ikisinin de birbirine ilgisi devam ediyor. Duru’yu bu sahnede sezonun öne çıkan trendi beyaz bir kombin ile görüyoruz. Üzerindeki yarasa kollu kiremit rengi kaban ve ekru renkli boğazlı kazak Natalie Kolyozyan tasarımı, botları Nine West marka.

7.bölümde işler sarpa sarıyor. Duru, Can Manay, Deniz, Bilge ve Eti Hanım’ın kıskacında kalıyor. Bu sahnelerde Duru’yu sezonun öne çıkan diğer trendlerinden olan uzun manto ile görüyoruz. Pembe manto Derya Açıkgöz tasarımı, dökümlü boğazlı kazağı Natalie Kolyozyan tasarımı, deri pantolonu Lol Offical, çantası ise BNG İstanbul marka.

7.bölümün sonunda Can’ı görerek dehşete kapılan Duru ne yapacak? Gelişmeleri ve dizi stilini yakından takip ediyor olacağız.

Kaynak: @vitrinde_ne_var

Yayın tarihi: 22.01.2018
17984
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.