Moda

Cool Giyim Tarzı Nedir?

Cool Giyim Tarzı Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir kavram var; “cool olmak”. Peki ya cool olmak nedir? Cool giyim tarzına sahip olmak için hangi parçalara ihtiyacımız var? Tüm bu soruları mercek altına alıyoruz.

Güncellenme tarihi:

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir kavram var; “cool olmak”. Hala türkçede tam karşılığı bulunamamış olsada cool olmayı, “bir tarza sahip olmak”, “karizmatik olmak” ya da “havalı olmak “ şeklinde düşünmek çokta yanlış olmaz.

Topluma bakıldığında hemen herkes bu kavrama adapte olmuş bile. Bu kavramı önce gençlerin kullandığını görüyoruz; ardından da bu kavram toplumun diğer kesimlerine bulaşarak daha çok ilerlemeye başladı. Günlük konuşmalarda çokça rastlar olduk. Bunun yanı sıra hakkında pek çok kitaplar yazıldı, analizler yapıldı.

Gelelim günümüze.. Bugün cool olmak ise; zengin, güzel, yakışıklı hatta güçlü olmaktan bile çok daha çekici bir özellik haline geldi. Cool kişiler, cool yerler, cool markalar, cool kentler, ortaya çıktı. Kısaca özetleyecek olursak cool olanları “kendilerine has tarzları olan, kendilerince yaşayan, başkaları ne der diye düşünmeden davranan kişiler” olarak söyleyebiliriz.

Peki cool tarz nedir? Cool olmak için hangi parçalara ihtiyacımız var?

Güneş Gözlüğü

Cool tarz denince akla ilk gelen parça güneş gözlükleridir.Adeta güneş gözlükleri bu tarzla bütünleşmiş desek çokta yanlış olmaz. Havalı bir güneş gözlüğüyle kombininizi tamamen başka bir havaya sokabilirsiniz.

Deri Kıyafetler

Cool gözükmenin yegane amacı uğraşılmamış şıklık yakalamak olduğundan deri kıyafetler bu işe çok yardımcı olacaktır.

Şapka

Takıcağınız bir fötr şapka veya bir kasket ile cool olmak çokta zor değil.

Monokrom Giyim

Monokrom giyim bu sezonda tercihler arasında.Bütün vücut tipleri için oldukça uygun olan bu trendle cool olmak kaçınılmaz olucak. Tek yapmanız gereken renk tonlarının tutması.

Topuklu Ayakkabılar

Şık bir kombinin olmazsa olmazı hiç şüphesiz topuklu ayakkabılardır. Üzerinde rahat yürüyebileceğiniz ama duruşunuza bir hava katacak topuklularla hem şık hemde cool bir hava yaratıcaksınız.

Vatkalar

Her zaman cool bir hava katacak parçalardan biri de;vatkalar.. Bu sayede tarzınızı bir üst seviyeye taşıyarak gözleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Boyfriend

Boyfriendlere birkaç sezondur sıkça rastlamaktayız. Oldukça revaçta olan bu trend cool gözükmek için mükemmel bir seçenek.


Yayın tarihi: 25.10.2017
4335
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.