Moda

Casual Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Casual Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Casual giyim, günlük bir tarz olup rahatlık ve şıklığıyla birçok kişi tarafından tercih edilen bir stildir. Peki casual giyim tarzı nasıl kombinlenir?

Güncellenme tarihi:

Casual Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Casual giyim tarzı günlük tarzlardan biri olmakla kalmayıp çoğu kişinin de hem rahatlık hem de şıklığı bakımından tercih ettiği bir stil anlayışıdır. İş kadınları genel olarak bu tarzı tercih etmektedir.

Cesur ve benzersiz renk tonlarını içinde barındıran kombinasyonları ve zahmetsiz, çeşitli tarzı ile her gün için vurgulu ve karizmatik görünüm sunar. Tabi bu tarzda kesinlikle boncuklar, değerli taşlar, yada dağınık görünüm gibi ayrıntıları taşımamasıdır. Romantik parçaları hafif bir bluz ve skinny jean ile kombinler yapabilirsiniz.

Çok katlı ve karmaşık kıyafet topluluklarında ideal rahat bir kombinasyon oluşturmak çok daha kolaydır.

Casual Tarzın Çeşitleri Nelerdir?

İş Casual Tarzı: Klasik kıyafetlerin uyumuyla oluşturan rahat bir giyim tarzıdır. 

Akıllı Casual Tarzı: Zarif ve günlük detayların birleştirilerek oluşturulduğu tarzdır. Manşetli üstler, tulum ve küpe gibi tamamlayıcıları kapsar.

Sokak Casual Tarzı: Rahat tarzlardan biri olduğu için sokakta da tercih edilen denim giysi, kot ve gömlek kombinleri kullanabilirsiniz.

Sportif Casual Tarzı: Sokak tarzına yakın olan bu tarzda daha çok hacimli yelekler, spor ayakkabıları, triko ve şapkalar yer almaktadır. 

Şık Casual Tarzı: Görkemli, lüks kumaşların zahmetsizce bir araya getirilerek oluşturulan giyim tarzıdır. Minimalist parçalar kullanılan bu tarzda karakterinize göre giyinmek önemlidir.

Yayın tarihi: 25.10.2017
19819
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.