Moda

Camın ateşi ile buluşmaya hazır mısınız?

Camın ateşi ile buluşmaya hazır mısınız?

Cama hayat veren genç yetenek Burçin Evrim şimdi de alev sanatını öğrenmek ya da var olan bilgilerini geliştirmek isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor.

Güncellenme tarihi:
Alev sanatındaki gelişmeleri yakından takip eden ve yeteneği ile yurtdışında da tanınan Burçin Evrim bilgilerini sizlerle paylaşıyor.

Bu sanat hakkında hiç bilginiz yoksa ve kendi cam boncuklarınızı nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız size cam aletlerini nasıl kullanacağınız, camı nasıl eriteceğiniz, kendi boncuklarınızı nasıl yaratacağınız öğretiliyor.

Kurs sırasında gaz ve oksijen + gaz olmak üzere iki tür salümo ile calışma imkanı buluyorsunuz, iki salümonun da avantajları ve dezavantajları olduğunu söyleyen Burçin Evrim, hangi salümoyu nerede, ne zaman kullanmaları gerektiğini de öğretiyor kursiyerlerine.

Kursiyerler Çekoslavak, Alman ve İtalyan camları ile çalışma imkanı buluyor, böylece hangi cam markaları ve hangi renkler birbiri ile uyum içinde öğrenmiş oluyorlar. Camların yanında yurt dışından metalik efekt veren özel cam parçaları, altın ve gümüş varak, mille fiore denilen cam çiçekler, özel cam tozları, altın taşı ve başka malzemeler de getiren Evrim, kurslarında bu malzemelerle nasıl çalışılacağını da gösteriyor.

Burçin Evrim yurt dışında kaldığı sürece çesitli kurslara katılmış, yabancı cam boncuk sanatçıları ile temas kurmuş ve birçok farklı teknik öğrenmiş. Kurslarında bu teknikleri öğrencilerine aktarırken, kursu cam boncuk yapımını öğrenmek isteyen öğrencisinin ilgi alanına göre de yönlendiriyor, ya var olan formlar üzerinde çalışılıyor ya da kendi formlarını nasıl yaratacağı anlatılıyor.

Kurs süresince camı tavlama, matlaştırma teknikleri, yapılan camların takı içinde ne şekilde kullanılabileceği, diğer aksesuarlarla nasıl biraraya getirilebileceği de öğretiliyor.

Kullanılan tüm malzemeler Burçin Evrim tarafından temin ediliyor ve bunlar için ekstra bir ücret talep edilmiyor, ders saatlerine ve günlerine beraber karar verme imkanı da var.

Camı bedenle buluşturmak için tek yapmanız gereken tıklamak...
Yayın tarihi: 24.05.2005
1300
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.