Moda

"Büyük" Beden "Büyük" Sorun Mu?

"Büyük" Beden "Büyük" Sorun Mu?

Fazla kilo sağlık için elbette ki çok zararlı. Ancak kiloları ve kıvrımları olan biri de modayı çok iyi takip edebilir, giydiği her şeyi kendisine yakıştırabilir, muhteşem bir stile sahip olabilir hatta ve hatta birçok sıfır beden mankene taş çıkartacak kadar güzel ve alımlı görünebilir!

"Büyük" Beden "Büyük" Sorun Mu?Blog yazmaya başladığımdan beri okurlardan sık sık fazla kilolarla ilgili sorular alıyorum. Bu hiç şüphesiz kadınların en büyük dertlerinden biri.

Atsan atılmaz satsan satılmaz bir durumdalar. İyisi mi bir yandan bu fazla kiloları atmak için hafif bir diyet eşliğinde spor yapmalı*, bir yandan da bu fazla kıvrımlarıyla barışık olmalı, vücudunu tanıyarak giyinmeli.

Dört bir yanı moda haftaları ile çevrili Eylül ayında yine podyumlar sıfır beden mankenlerle dolup taşıyor. Bundandır ki moda sadece sıfır bedenler içindir diye bir önyargı var. Halbuki gerçek hayatta iş böyle değil. Sokağa çıktığınızda etrafınıza bir bakın acaba kaç tane sıfır beden göreceksiniz?

Çoğu zaman hiç! İşte bu noktada podyum ve gerçekler birbirinden ayrılıyor.

Böyle giderse "podyumdan gerçek hayata" ibaresi tarih olmak üzere derken neyse ki son zamanlarda bu durum iyiden iyiye fark edilmeye başlandı. Bazı defilelerde *büyük beden mankenler kullanılıyor. Birçok marka ise büyük beden koleksiyonu üretmeye başladı bil.

Hal böyle olunca modanın sadece sıfır bedene değil aynı zamanda büyük bedene de hitap ettiği gerçeği nihayet hayat bulmuş oldu. Nasıl giyineceğini, neyi kapatıp neyi açacağını bildikten sonra gerçekten de "büyük" beden sanıldığı gibi "büyük" bir problem olmaktan çıkıveriyor.

Alışveriş Cini
Yayın tarihi: 07.09.2011
5693
dahafazlası
YORUMLAR

KADIN DEDİĞİN ETLİ BUTLU OLUR İNANIN SIFIR BEDEN BİR KADIN BANA YALVARSA ONLA ÇIKMAM

WWW 07.09.2011 17:43:34

boyu kısa olanlar için kilo büyük bir sorun

gülgül kılınçkıran 07.09.2011 15:48:10
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.