Moda

Bu Çanta Çeşitlerini Biliyor Muydunuz?

Bu Çanta Çeşitlerini Biliyor Muydunuz?

Kullandığınız çanta çeşitlerinin isimlerini biliyor musunuz? İşte size çanta çeşitleri ve isimleri...

Güncellenme tarihi:

1- El Çantaları

Clutch Çanta (Clutch Bag): Askısız ve kulpsuz küçük çanta türüdür. Genellikle gece kıyafetleriyle kullanılan cüzdana benzeyen çantalardır. Zarf şeklinde olanları ya da kilitli şekilde olanları vardır. Pratik ve cüzdandan biraz büyük olmasından dolayı kolay taşınabilir çantalardır.

Bilek Çantası (Wristlet Bag): Bileğin kavrayabileceği uzunlukta askısı ya da kayışı olan küçük çanta türüdür. Pratik ve kolay taşınabilir ürünler için kullanılan çantalardır.

Gelin Çantası (Wedding Bags): Genellikle küçük boyutlarda tasarlanan yumuşak malzemelerden ve farklı kumaşlardan yapılan, güzel süslemeleri olan beyaz, krem gibi renklerde üretilen çanta türüdür.

Makyaj Çantası (Cosmetic Bag): Farklı malzeme ya da modelde üretilen küçük boyutlu ve sadece makyaj malzemelerini bir arada taşımak için tasarlanan küçük çanta türüdür. Genelde günlük kullandığımız çantanın içerisinde taşınır. Amaç makyaj malzemelerinin günlük çantanın içerisine dağılmamasını sağlamaktır.

Cüzdan (Purse): Para ve kredi kartı taşımak için kullanılan küçük aksesuarlardır.

Evrak Çantası (Briefcase): Ofis hayatı olan erkek ya da bayanların kullandığı dikdörtgen şeklindeki çanta türüdür. genellikle deriden üretilen ve içerisinde evrakları rahatça taşıyabilme imkanı sunan çantalardır. elde taşınan kulplu ve nadiren omuzda taşıyabileceğiniz askısı da olabilen iş çantasıdır.

Bavul (Suitcase): Seyahate giderken kullanılan ve valiz olarakta bilinen büyük çanta diyebileceğimiz türdür. Yumuşak olabildiği gibi sert malzemelerden yapılan korunaklı türleri ve farklı boyutları vardır.

2- Omuz Çantaları

Hobo Çanta (Hobo Bag): Genellikle omuzda taşınan ve hilal şeklinde olan büyük çanta türüdür. Çok yönlü, kullanışlı ve popüler çanta türlerinden biridir. Günlük hayatta oldukça kullanışlıdır.

Askılı Çanta (Satchel Bag): Yumuşak maddelerden üretilen ve kayışlı olan askılı çanta türüdür. Genellikle dikdörtgen ya da kare şeklinde görünür. Askısı uzun olduğundan çapraz şekilde de takılabilir. Rahat taşınan ve gündelik hayat için oldukça kullanışlı bir çanta türüdür. eskiden doktorlar tarafından yaygın olarak kullanılırdı.

Omuz Çantası (Shoulder Bag): İki geniş askısı olan farklı boyutlarda ve farklı malzemelerden üretilen ve günlük hayatta çok kullanılan çanta türlerindendir.

Yayın tarihi: 07.07.2014
8427
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.