Moda

Bağdat Caddesi butikleri

Bağdat Caddesi butikleri

Mahmure'nin alışveriş canavarı bu kez rotasını Bağdat Caddesi'ne çevirdi ve bakın yeni nereleri keşfetti...

Güncellenme tarihi:
Butikleri görmek için tıklayın!

Dünkü Bağdat Caddesi turumuz, bize bu Anadolu Yakası'nın şahane caddesiyle ilgili ne kadar az şey bildiğimizi öğretti. Burada sadece bilekten kırdığı koluna annesinin Hermes çantasını takan, röfleli saçlı, hip-hop pantolonlu kızlardan fazlası olduğunu Anadolu yakasında oturan biri olarak zaten biliyordum. Ama genellikle Bağdat Caddesi turlarımız ara sokaklara girmeden dümdüz devam ettiği için kıyıda köşede kalmış butiklerden bir habersizdim. Neden derseniz, daha Şaşkınbakkal'a gelmeden sırasıyla Zara, Top Shop ve Mango'da yarım saat geçirmek kredi kartı limitlerimi zorlamaya yetiyordu.

Ve ben genellikle görüp de alamadığım bir parçanın ezikliğiyle eve dönmektense, Kahve Dünya'sında irish cream'li cappuccino'sunu içerken yanında irili ufaklı alışveriş çantalarının içine çaktırmadan bakmayı ve yine ne şahane şeyler aldığımı bir kez daha hatırlamayı tercih ediyordum...

İşte bu yüzden neredeyse hiç ara sokaklara girmedim ve orada neler olduğunu fark etmedim. Ta ki, canım bir gün Şaşkınbakkal'dan sahile yürümek istediği gün mor tenteli küçük butiği görene kadar. Yanındaki küçük masaları olan kafeden mi bilinmez o kadar güzel görünüyordu ki, kendimi butiğin içinde buldum. Butik gerçekten de dışardan göründüğü gibi küçük olduğu için sahibi ona 15 metrekare adını vermiş. Bu küçük butikte bir kadının ihtiyacı olan her tür kıyafet var neredeyse. Çalışan kadınlar için döpiyesler, gece kıyafetleri, günlük giyim ve genç büyük beden için bir sürü farklı tasarımlar... Yeni sezon olduğu için fiyatlar öyle çok çok ucuz sayılmaz ama zevkli seçimler var.

Butiğin sahibi Meltem Hanım, önümüzdeki aylarda özellikle mezuniyet törenleri için houte coutre tasarımlar da yapacağını söylüyor. Bu özel gecede hazır giyim azizliğine uğramak istemeyenler için güzel bir fırsat.

Adres:

15 metrekare
Hamiyet Yüceses Sok. No: 19/A Şaşkınbakkal
Tel: (0216) 478 21 69

Yayın tarihi: 29.09.2008
25839
YORUMLAR

kıtafetlerinizi beğendim fakat fiyat konusunu birazdaha açık söylerseniz sevinirim

cemile demirhan 15.03.2009 23:33:36
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.