Moda

10 Adımda MBFWI'nin 10. Sezonuna Merhaba

10 Adımda MBFWI'nin 10. Sezonuna Merhaba

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonu, 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarının sergileneceği etkinlikte dolu dolu bir program davetlileri bekliyor. MBFWI'nin 10. sezonuna dair seçtiğimiz 10 maddeyi sizin için sıraladık.

Güncellenme tarihi:

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonu, 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarının sergileneceği etkinlikte dolu dolu bir program davetlileri bekliyor. MBFWI'nin 10. sezonuna dair seçtiğimiz 10 maddeyi sizin için sıraladık. 

1. #MBFWI10Sezon


Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon 10. sezonunu gerçekleştirmenin heyecanı içerisinde! Etkinliğin 10. sezonu, çok özel bir sergi ile kutlanıyor. Bugüne dek Mercedes-Benz'in sırasıyla desteklediği tasarımcılar Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış (Lug Von Siga), Hande Çokrak (Maid in Love), Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Bahar Korçan, DB Berdan ve Başak Cankeş (Bashaques'), Mercedes-Benz'in ikonik yıldızını kendi stillerinde yorumladılar ve ortaya moda ile otomobilin tasarım ortak paydasında buluştuğu yaratıcı eserler çıktı. Ceyda Balaban küratörlüğünde hazırlanan serginin açılışı ise 11 Eylül Pazartesi akşamı gerçekleşecek. 

 

2. Mercedes-Benz presents Bashaques'


Mercedes-Benz bu sezon son yılların en yetenekli ve başarılı genç tasarımcılarından Başak Cankeş'i destekliyor. Başak Cankeş'in markası Bashaques', İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Bashaques'" ismiyle 14 Eylül Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sunacak. Sunumunu "teatral moda performansı" olaran tanımlayan Bashaques'ın "Aşk Cenazesi" adını verdiği İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu "Değer bilmezlik mi Aşk'ı bulamamaya yol açıyor yoksa tutku eksikliği mi Aşk'ın katili?" ve "İçini göremediğimiz, okuyamadığımız insanlara hayal gücümüz ile mi aşık oluyoruz?" gibi soruların cevabının peşine düşüyor. Tüm koleksiyon Cankeş'in bugüne kadar tasarladığı koleksiyonlardaki farklı iki giysi kalıbının birleşiminden oluşuyor. Aşk'ın, iki farklı ruhun bir araya geldiğinde yarattığı uyumsuzluğun güzelliği olduğuna inanan tasarımcı tüm parçalarına bu ikiliği yansıtıyor.

 

3. Özgür Masur, 10. yıl defilesiyle MBFWI'de


Türk modasının başarılı isimlerinden Özgür Masur, moda tasarımcılığının 10. yılını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonunda gerçekleştireceği bir defile ile kutluyor. İlk koleksiyonunu 2008 yılında Galatamoda Festivali'nde sunan Özgür Masur, o yıldan beri koleksiyonlarını moda haftalarında sergiliyor, uluslararası moda fuarlarına katılıyor ve Avrupa'dan Orta Doğu'ya dünyanın en prestijli satış noktalarında tasarımları kendilerine yer buluyor. Türkiye'nin bir alternatif moda başkenti olarak anılmaya başladığı ilk yıllarda Türk modasının tanıtımında önemli rol üstlenen Özgür Masur'un haute couture ağırlıklı koleksiyonları, özellikle televizyon ve sinema yıldızları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

 

4. Susan Sarandon #MBCollective görsel kampanyasında


Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarının her sezonunda, Karlie Kloss, Georgia May Jagger, Tilda Swinton, Dree Hemingway, Doutzen Kroes, Natasha Poly gibi isimlerin başrolde olduğu moda kampanyaları sunan Mercedes-Benz, geçtiğimiz sezon ise toplamda üç bölüm sürecek olan #mbcollective projesinin ilk bölümünü sundu. Kanaat önderi kişilerin, trend belirleyicilerin ve tasarımcıların bir araya gelmesinden oluşan #mbcollective bu konsept doğrultusunda Mercedes-Benz'in global ölçekte moda ile birlikteliğini vurguluyor.
Generation Now, Generation Next (Şimdiki Nesil, Gelecek Nesil) isimli yeni #mbcollective moda hikayesinin ikinci başlığı fotoğrafçı, yazar ve yönetmen Luke Gilford imzasını taşıyor ve dünyaca ünlü oyuncu Susan Sarandon ile onun himayesinde tasvir edilen, yeni neslin yetenekli yönetmenlerinden Bryn Mooser'ı bir araya getiriyor. Görsel kampanyada ünlü sanatçılara yeni jenerasyon elektrikli otomobil Concept EQ eşlik ediyor. Şahsına münhasır "elektro-estetik" stiliyle farklılaşan Concept EQ, elektrikli otomobillerin geleceğine bakış açısını da bu stil aracılığıyla yansıtıyor.

 

5. MBFWI'nin en yenileri


Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un onuncu sezonunda, sektörün tecrübeli isimlerinden Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Özgür Masur, Özlem Süer, Raşit Bağzıbağlı, Zeynep Tosun gibi tasarımcılar dikkat çekerken ilk kez moda haftasına katılacak olan marka ve tasarımcılar arasında ise AGA, Giovane Gentile, Mehmet Korkmaz, Şiyar Akboğa ve Ümit Kutluk gibi isimler yer alıyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, etkinliğe ilk defa katılacak olan isimleri titiz bir değerlendirme ve eleme süreci sonunda belirliyor.

 

6. İMA Loves MBFWI


Moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi, modern ve global bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, Türkiye'nin en yetkin moda okullarından biri olan stanbul Moda Akademisi (İMA), MBFWI kapsamında hafta boyunca söyleşi ve atölye çalışmalarıyla modanın farklı alanlarına dokunacak. Bu doğrultuda 12 Eylül Salı günü "Design Workshop by IMA", 13 Eylül Çarşamba günü "Let's Talk Styling by IMA" ve 14 Eylül Perşembe günü "First Date: Fashion Photography for IMA" MBFWI'nin Studio alanında gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için İstanbul Moda Akademisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

7. Yeni E-Serisi Cabriolet'yi keşfedin.


Her sezon MBFWI alanında sezonun en yeni otomobillerini davetlilerle buluşturan Mercedes-Benz, bu sezon Zorlu PSM'de yer alan MBFWI alanında lüks ve sportifliği bir arada sunan yeni E-Serisi Cabriolet'yi sergileyecek. Mercedes-Benz tasarım felsefesine uygun olarak modern lüks kavramının duyguları harekete geçiren sade çizgilerle yorumlandığı E-Serisi Cabriolet, tamamen özgün ve kendine has tasarım detaylarıyla lükse ve stile vurgu yapıyor.

 

8. The Core, 13-14 Eylül'de Zorlu PSM'de


Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un ticari boyutunu oluşturan The Core Istanbul, 50'den fazla Türk marka ve tasarımcının koleksiyonlarını showroom formatında Türk ve uluslararası satın alma sorumluları ile buluşturuyor. The Core, 13-14 Eylül tarihleri arasında Zorlu PSM'de yer alan MBFWI Alanı'nda kapılarını açacak. Türk ve yabancı satın alma sorumlularına tüm koleksiyonları bir arada inceleyip sipariş verme şansı tanıyan The Core'u ziyaret etmek üzere bu sezon 22 ülkeden 90'ın üzerinde zincir mağaza ve butiği temsilen satın alma sorumluları İstanbul'da buluşacak.

 

9. WGSN ile geleceğin trendleri


Bu sezon da MBFWI takvimi seminerlerle renkleniyor! Moda dünyasının profesyonellerine geleceğin akım, renk, kalıp ve stillerini sunan dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından WGSN 13 Eylül Çarşamba günü vizyon semineri, 14 Eylül Perşembe günü ise Sonbahar/Kış 2018-2019 sezonuna dair trendlerin yer alacağı bir trend semineri gerçekleştirecek.

*Görsel, www.wgsn.com sitesinden alınmıştır.

 

10. Geçmiş sezonların "Mercedes-Benz presents" tasarımcıları MBFWI'de


Mercedes-Benz'in geçtiğimiz sezonlarda destekleyerek koleksiyonlarını sunduğu tasarımcılardan Mehtap Elaidi, Zeynep Tosun ve DB Berdan, İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarıyla MBFWI podyumunda olacaklar. Zeynep Tosun, bir moda filmi eşliğinde koleksiyonunu sergilerken DB Berdan, yine her zaman olduğu gibi dikkat çekici bir şovla davetlileri karşılayacak. Daha önce Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu "Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi" ismiyle sunan Mehtap Elaidi ise bu sezon her vedanın yeni bir başlangıç olduğu düşüncesinden yola çıkan "Veda-Ha" koleksiyonuyla MBFWI podyumunda şaşırtıcı bir performans sunacak.

Yayın tarihi: 08.09.2017
303
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.