Moda

Şık ve bohem dekorasyon önerisi

Şık ve bohem dekorasyon önerisi

İstanbul tuhaf bir şehir, değil mi?

Güncellenme tarihi:

 Sürekli değişen, pastel mavilerden karamsar grilere dönüşen bulutlarla birlikte, şehrin kendisi de yetenekli bir aktör gibi birbiriden apayrı karakterlere bürünüyor. Hava güneşliyse ve Bebek sahilinde yürüyorsanız, şehir sanki St. Tropez’de tatil yapan bir turist gibi neşeli ve dertsiz pırıldıyor. Ama aynı bugünkü gibi karanlık ve yağmurluysa, melankolik bir sigara tiryakisi oluveriyor, dertli bir şair gibi.

Ve İstanbul gibi benim de modum, tonlarım değişiveriyor. Her birimizin karakterleri çok boyutlu ve bazı günler, farklı insanlar, değişik kültürel tesirler, farklı yönlerimizi ortaya çıkartıp besliyor. Her ne hikmetse bugün, bohem bir duysuallık beni sarıp sarmaladı.

Belki karanklık bulutlara inat olsun diye renkli çiçekler, halılar ve yastıklar koymak istiyorum evime. İnsanı uyuşturan, monoton trafik yerine zengin, duygusal ve yaşam dolu kitaplar ve resimlerle kalmak istiyorum. Acaba “dünyanın sonu” söylentileri mi beni bir kadeh şarabı kaptığım gibi o renkli kilimlerin üstüne uzanıp etrafımı güzelliklerle donatma arzumu fişekliyor? Ki benim için güzellik, detaylar ve dostluklarda saklı.

İşte size ilham dolu, şık ve bohem birkaç oda. Aslında çok basit. Arkasında yatan felsefe gibi, kendi yüreğine sadık ol. Cesur olun. Taklit etmeye gerek yok. Etrafını bayıldığın, sana duygusal bir hatırayı anımsatan, seni mutlu eden şeylerle donat. Ne olduğu veya kaça mal olduğu önemli değil… seni mutlu ettiği sürece. Ve böyle sevimsiz bir Pazartesi gününde, hepimizin buna ihtiyacı var. Hepinize renkli bir hafta diliyorum!

Yayın tarihi: 10.02.2014
10194
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.