Moda

Odalara göre dekorasyon

Odalara göre dekorasyon

Her odanızı ayrıntılı şekilde nasıl dekore edeceğinize dair bilgi veriyoruz.

Güncellenme tarihi:

Mutfak:

Evin en önemli bölümlerinden birisidir mutfak. Modern yaşamın devamını evinizde de devam ettirmek istiyorsanız mutfağınızı da modern bir tarzda dekore etmelisiniz.

Modern olmak adına tekdüzelikten kaçının. Sade bir çizgisi olan mutfağınızı aksesuarlarınızla renklendirin.

Mutfağınızda dolaplarınızı kendi kullanımınıza uygun olarak tasarlayın. Günlük hayatta nelere ihtiyacınız olduğunu düşünün ve kullanmadığınız fazlalıklardan kurtulun.Bir mutfağın kullanımı kadar temizliği de önemlidir. Mutfağınızda fazla kir tutmayan kolay temizlenen malzemeler kullanın.

Mutfağınızda en azından sabahları hızlı bir kahvaltı için bir yemek köşesi hazırlayın.

Güne başladığınız mutfağınızda renk kullanmaktan çekinmeyin. Renkli bir mutfakla güne de renkli başlarsınız.

Modern mutfağınıza şıklığı halı, perde, aydınlatma gibi aksesuarlarla kazandırın.

Çalışma odası:

Çalışma odanızı dekore ederken yumuşak ve sizi rahat hissettiren renkleri tercih edin. Yaptığınız işe konsantre olmanızı sağlayacak rahat bir ortam oluşturun.

Farklı ve yaratıcı fikirlerle çalışma odanızı sıkıcı olmaktan kurtarın ve eğlenceli bir ortam hazırlayın. Örneğin eski bir resim çerçevesinden çık bir pano hazırlayabilir not ve fotoğraflarınızı buraya asabilirsiniz.

Özellikle küçük evlerde her noktayı değerlendirmek gerekir. Bir dolabın yanı veya duvarda bulunan bir nişi çalışma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle masanın önüne asılan perde ile hem bu köşeye bir şıklık katmış olursunuz hem de çalışma masanızın dağınık bir görüntü oluşturmasını engellersiniz.Yoğun iş temposu ile yapılacaklar sıklıkla unutulabilir. Bir yazı tahtası ile bu soruna bir çözüm getirebilirsiniz.

Hasır bez bir panoyu farklı desenlerde boyayarak ona farklılık kazandırabilir, aynı zamanda çalışma odanıza hoş bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Özellikle çocuklarınız veya çalışma arkadaşınızla ortak kullanmak için pratik çalışma masası modelleri deneyebilirsiniz. Birlikte çalışma sizi daha da motive edebilir.

Yayın tarihi: 17.01.2014
16568
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.