Moda

Minimalist Tasarımlar

Minimalist Tasarımlar

Evinizde renklerin gücünü kullanarak minimalist tasarımlar yaratın...

Güncellenme tarihi:

Modern tarzlı, doğal , davetkar bir atmosfer yaratan parlak beyaz mobilyalar, dokulu kumaşlar ve desenlerin eklektik bir karışımıyla eviniz bambaşka bir havaya bürünecek.

Yaratmak istediğiniz modern hava için minimalist tasarımları tercih edin. Keskin ya da yuvarlak hatlı, sade ve tek renkli tasarımları merkeze alın ve detaylarda renklere ve desenlere yer verin. Aksesuarlarınızı ölçülü kullanmanız modern bir dekorasyonun en önemli kuralıdır. Simli, taşlı , abartılı aksesuarlar, küçük yastıklar ve çeşitli objeler yerine sade ama renkli aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Son dönemlerde kıyafetlerde olduğu gibi ev dekorasyonu trendlerini de , karışık desenler, iç içe geçen uyumsuz renkler, bohem tasarımlar ve vintage mobilyalar oluşturuyordu.

Kıyafet modasının oryantal ve kitsch tasarımları terketmeye başlamasıyla birlikte ev dekorasyonunda da benzer yönelimler görülmeye başladı. Ev dekorasyonunda kullanılan, detaylı parlak objelerin yerini daha sade tasarımlar ve soft renkler alırken, tasarımların kullanışlılığı ön plana çıktı. Yerinden kımıldamayan büyük, ağır sehpalar, oymalı, altın varaklı tablolar ve boncuklu biblolar yerlerini ahşaba ve metale bırakırken ihtişamlarını da beraberinde götürerek bizlere sadeliğin dinlendirici özelliğini bıraktı.

Eğer siz de evinizde modernizm havası estirmek istiyorsanız işte size 10 öneri!

Biblo mu şişe açacağı mı belli olmayan bu işlevsel tasarım mutfağınıza renk katacak! Bu müthiş dekorasyon objeleriyle yaratıcılığınızı konuşturun ve mutfağınızda modern ve eğlenceli bir ortam yaratın.

Dekore ettiğiniz odaya küçük yastıklarla kolayca minimalist tarzı getirebilirsiniz. Bisiklet deseni ve siyahla beyazın çatışması bu yastığı ön plana çıkartıyor. Eğer dekorasyonda yastıklara yer vermek istiyorsanız, beş yastıktan ikisini desenli ya da baskılı diğerlerini ise düz kumaş kaplı tercih edin. İri desenli, resimli, seda baskılı yastık kılıflarını tercih ederseniz modernizmi daha kolay yakalayabilirsiniz.

Birbirine uyumsuz renkler sizce de bir sanat köşesi oluşturabilir mi? Geometrik desenli tablolar duvarlarınıza hareket getirir.

Keskin çizgili, kontrast renkli tablolar, kübik tasarımlar yaratmak istediğiniz minimalist hava için ideal. Oryantal tasarımlardan uzak durmalısınız yoksa yakalamak istediğiniz modern tarza kavuşamaz ve ortaya hiçbir tarzı olmayan karmaşık bir dekorasyon çıkarırsınız.

Bu tarz sarkıt lambaları odanın ortasına, yemek masasının üstüne yada evin girişine asabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzda iddialı bir tarz yaratacaktır. Yuvarlak hatlı, renkli mika abajurlar ya da hafif renklendirilmiş cam tasarımlar modern evler için müthiş bir tercih!

Yayın tarihi: 18.07.2014
8551
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.