Moda

Evin özel alanları: Banyo ve mutfaklar

Evin özel alanları: Banyo ve mutfaklar

Bedenimizi olduğu kadar ruhumuzu da arındırdığımız banyolar ve kalbe giden yolun geçtiği mutfaklar, bir evin belki de en özel yerleri. Evlerinin kapısını bizim için aralayan tanıdık isimlerle banyo ve mutfakları konuştuk....

Seyfi Dursunoğlu

"Leke diye bir şey kabul edemiyorum"


"Mutfak ve banyo benim için laboratuvardır. Her yer temiz olmalı. Renkler konusunda her zaman ferahlıktan yanayım. Benim için en koyu renk açık gridir. Mutfağım gri-beyaz, banyom ise çok açık bej renginde. El bezleri mutlaka bembeyaz olmalı, leke diye bir şey kabul edemiyorum. Banyomda ve mutfağımda canlı çiçekler vardır. Evin en sıcak süsü çiçektir. Temizlik hastası olduğum için mutfakta fazla zaman geçirmiyorum. Mutfağım eski tip ve geniş. Bir kapıyla kilere açılıyor. O kilerde malzemeler, kavanozlar ve buzdolabı bulunuyor. Mutfağım o yüzden büyüktür."

Sanem Çelik
"Metalle tahta karışımı görmeyi seviyorum"


"Banyomda mum ya da tütsü yakarak uzun zaman geçirmeyi çok seviyorum. Kemik rengi fayansımın üstü kavuniçikahverengi- yeşil. Bıçaklar, irili ufaklı tencereler önemli benim için. Mutlaka baharatlar ve acı sos var. Metalle tahtayı karışık görmeyi seviyorum. Bir de mutfakta porselen görmek istiyorum. Banyo ve mutfak evin en temiz olması gereken iki bölümü. İnsanın kendine en çok vakit ayırabildiği yerler..."

Tan Sağtürk
"Jakuzi lüks değil"


"Banyo benim için hem keyif alanı hem de zorunluluk. Mesleğim gereği günde üç kere banyo yapıyorum. En zevk aldığım şey ise yorucu bir günün sonunda tuz dolu jakuziye girerek rahatlamak. Aslında lüks gibi gözükebilir, ama benim için olmazsa olmaz bir durum. Mutfakta Amerikan tarzını tercih ediyorum; çünkü ortamdan kopmamak, aynı zamanda arkadaşlarımla vakit geçirebilmek benim için çok önemli. Tek başıma fazla vakit geçiremiyorum, sıkılıyorum. Banyo ve mutfakta metalik renklerden hoşlanıyorum."

Selda Özer
"Çiçeklerim olmadan asla"


"Banyoda uzun zaman geçirmeyi seviyorum. Öyle çok özel aradığım bir şey yok, kullanımı rahat olsun yeter. Ama kremlerim olmadan yapamam. Mutfağım oldukça büyük, ama ben iş yapmak için değil de bir nevi oturma odası gibi kullanıyorum. Mutfakta canlı çiçeklerim var, bir de camın önünde kaktüslerim, onların gözünün içine bakıyorum. Mutfakta vakit geçirmeyi sevmiyorum ama mutfak malzemelerini seviyorum. Mutfağım da, banyom da beyaz."

Ayşegül Aldinç
"Mutfakta kediler olmamalı"


"Banyo insanın geriliminden arındığı, kendini önemli hissettiği bir yer. Jakuziyi doldurarak kendimi şımartmayı seviyorum. Banyomu kendim tasarladım. Tavanlarım bulut şeklinde mavi, yerler kiremit rengi tuğla, duvarlar da öyle. Eski tarz bir aynam ve evyem var. Ona göre tezgah yaptırdım. Mutfağımın dolapları su yeşili, duvarlar kayısı rengi, yerlerim ahşap rengi. Buzdolabım hep meyve dolu olmalı. Bir de kedilerim mutfakta olmazsa iyi olur!"
Yayın tarihi: 22.05.2005
1419
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.