Moda

Ünlü Türk modacıları

Ünlü Türk modacıları

Türkiye’nin en ünlü ve en başarılı modacılarını sizin için derledik. İşte modayı elinde tutan moda uzmanları ve yapıtları…

Güncellenme tarihi:

Arzu Kaprol


Nişantaşı'nda bulunan Arzu Kaprol Galeri tasarımı ile tasarımcının yaratıcı kimliğini yansıtıyor. Arzu Kaprol 1993 yılında Beymen Academia tarafından düzenlenen yarışmada Özel Kostüm Tasarımı Ödülünü kazandı. Arzu Kaprol aynı zamanda özel kesimlere ve özel kumaşlara sahi pret a porter koleksiyonlarını da Türkiye'ye taşıyan isim…

Cemil İpekçi


'Elbise giyinme, örtünme fantazisidir' diyen belkide Türkiye'nin en ünlü yaşayan modacısı Cemil İpekçi uzun yıllardır Türk modasına geleneksel Türk motifleri ve Osmanlı sanatı ile yön vermekte. Özel tasarım kıyafetlerinde en büyük farkı kumaşları ve kumaşların üzerine uygulanan motiflerin zenginlikleri… Cemil İpekçi butikte sadece özel tasarım gece kıyafetleri değil tek olarak üretilmiş pantolon ve elbise bulma şansınızda var. Ayrıca butikte, aksesuarlar, çanta ve şapkalarda bulmak mümkün.

Cengiz Abazoğlu


Cengiz Abazoğlu son yıllarda Türk moda dünyasının çıkardığı en önemli modacılardan bir tanesi. Haute Couture olarak çalışan modacı sadece gece kıyafetleri değil gündüz abiyelerinde de en yenilikçi isimlerinden bir tanesi. Tasarımcının giysilerinde asimetrik tasarımlar ve ilginç formlar bulmanız mümkün.

Yayın tarihi: 11.12.2013
121414
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.