Magazin

Zirvenin 10 altın kuralı

Zirvenin 10 altın kuralı

Hollywood'da 'şöhret olmak' aslında sandığınız kadar zor değil! İşte size yıldızlar aleminde kendinize bir yer açabilmenin ince ayrıntıları.

Küçüklüğümüzden beri, sıkı çalışmanın ve çok emek vermenin bizi başarıya götüreceğini dinliyoruz; ama Hollywood'da işler her zaman böyle yürümüyor.

Başarıyı hak eden birçok insan silinip giderken, şaşkınlıktan herkesin ağzını açık bırakanlar bir anda dünyaca ünlü birer yıldız haline geliyor. Netscape.com, ünlü olmanın kolay yollarının anlatıldığı eğlenceli bir dosya hazırlamış. İşte herkesin dikkatini çekmek için dinlenmesi gereken 10 öğüt.

1- Çok kötü giyin
Kötü giyinmek kötü bir fikirmiş gibi görünebilir. Oysa hiç de öyle değildir; çünkü bu sayede, en azından dergilerdeki 'En Kötü Giyinenler' listesinde kendinize bir yer bulmuş olursunuz! Liste başı olan bir şarkınızın olmaması ya da yönetmenlerin sizi filmlerinde başrol oynatmamasının hiç önemi yok. Eğer 'En Kötü Giyinenler' listesinde kendinize sabit bir yer ayarlayabilirseniz, er ya da geç birileri size ilgi gösterecektir. Christina Aguilera örneğine bakın.

2- İyi bir evlilik yap
İyi bir evlilik yapmanın işe yaradığını kanıtlayan biri var: Kevin Federline. Dansçı olan Federline, Britney Spears kendisine göz koyar koymaz çocuğunun annesini terk edip ünlü popçuyla evlenmişti. Nikah yüzüğünü bile Spears'ın satın aldığı düşünülürse, Federline ne yaptığını kesinlikle çok iyi biliyor. Bir başka örnek de, yine bir dansçı olan Cris Judd. Judd, Jennifer Lopez'le evli kaldığı süre boyunca şöhretin keyfini sonuna dek çıkarmıştı.

3- Kilo faktörü
Aşırı kilo vermesi, yıldızı sönmeye yüz tutan Anna Nicole Smith'i bu yıl yine magazin basınının en ön sıralarına taşıdı. Diğer taraftan, magazinciler aşırı kilo almadan önce Kirstie Alley'ye hiç şimdiki kadar ilgi göstermiyordu. Vücudunuzdaki radikal değişimler hep ilgi çeker.

4- Çocuk doğur
Dünya medyasının hamile ünlülere ne kadar büyük bir ilgi gösterdiği bilinen bir gerçek. Julia Roberts, Gwyneth Paltrow, Liv Tyler gibi ünlülerin karınları çıkmaya başlar başlamaz, objektifler onlara doyamaz hale geldi. Şimdi bütün dünya, neden bir annenin çocuğuna Apple ya da Phinnaeus

5- Göğüslerini sergile
Janet Jackson'ın, dinlemeye değer bir albüm yayımlamasının üzerinden uzunca bir süre geçti. Dolayısıyla, kimse onu ilgi çekmek için olmadık yollara başvurduğu için suçlayamaz! Jackson'ın kostümünden dışarıya 'yanlışlıkla' fırlayan göğsü, dünya çapında bir olay olmuştu.

6- Şarkı söyleyeme!
Ashlee Simpson'ı örnek alın. 'Saturday Night Live'daki playback fiyaskosuna rağmen, Simpson programlardan hâlâ teklif alıyor. Her gösterisi bir öncekinden daha kötü oluyor gerçi. Ama önemli değil. 'Reklamın iyisi kötüsü olmaz' lafını unutmayan Simpson, tek örnek değil tabii. Lindsay Lohan, William Shatner ve Hilary Duff'ı da sayabiliriz.

7- Reality show'lara katıl
William Hung, 'American Idol' adlı yarışmadan elenerek ünlü olabildiğine göre, bu tür gösterilerin de ünlü olma yolunda işe yaradığını söylemek yanlış olmaz. Hele ki 'reality show'lara kendi hayatınızı da katarsanız, başarı garanti altına alınmış olur. Jessica Simpson, Anna Nicole Smith, Tyra Banks ve Nicole Richie örneklerini unutmayın.

8- Çirkin birini canlandır
Eğer Oscar heykelciğine kavuşmak için yanıp tutuşuyorsanız, yapmanız gereken tek şey, çirkin birini oynamak... Hilary Swank, 'Boys Don't Cry'daki rolüyle bu 'zorlu' işin altından başarıyla kalkmıştı. Swank'in yaptıkları bununla da kalmadı ve 'sert' bir boksörü oynadığı 'Milyonluk Bebek'le ikinci Oscar'ına kavuştu. Charlize Theron'un, 'Monster' için kendisini ne kadar çirkinleştirdiğini de unutmamalı.

9- Genç bir sevgili bul
Demi Moore, zamanında oyuncular arasında sıyrılmayı başarmış olsa da, genç sevgilisi Ashton Kutcher'la birlikte olmaya başladığında, on yıla yakın bir zamandır ışıklar altındaki yaşamın uzağında yer alıyordu. Fakat Moore'un Kutcher'la ilişkisi herkesin o kadar ilgisini çekti ki, çift artık paparazzilerden kaçamaz hale geldi. Aynı durum, Justin Timberlake'le birlikte olan Cameron Diaz ve Heath Ledger'la birlikte olan Naomi Watts için de geçerli.

10- Aptal sarışın ol
Eğer yukarıdaki hiçbir öneri işe yaramazsa, herkese aptal sarışını oynamaya başlayın. Jessica Simpson gündeme geldiğinden beri, tüm dünya bufaloların kanatlı olduğunu düşünen bu ilginç sarışını konuşuyor. Paris Hilton'ı da unutmamalı tabii.
Yayın tarihi: 21.03.2005
362
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.