Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Zifiri karanlık lokantada yemek zevki

Zifiri karanlık lokantada yemek zevki

Almanya`da, yenilen yemeklerin ne olduğunun görülmediği zifiri karanlık bir lokanta-bar açıldı.

Berlin`de açılan lokantadaki 30 garsonun 22`si görme özürlü. Barın ismi ise Almanca`da "görünmez" anlamına gelen "unsicht-Bar".

"Ağzımı bulamıyorum"
Lokantaya gelen konukları garsonlar masalarına götürüyor ve "tabağımızı önünüze koyuyorum" diyor. Karanlıktan bir müşterinin "ağzımı bulamıyorum" şeklindeki sesi gelirken, bir başkası önündeki yemeğin ne olduğunu soruyor.

Müşteriler menüden belli bir seçemiyorlar, yalnızca balık, et ya da vejeteryan yemeklerden hangisini istediklerini söylüyorlar. Ancak gecenin sonunda müşterilere yedikleri yemeğin tam olarak ne olduğu açıklanıyor.

Amaç tat duygusu üzerinde yoğunlaşmak
Lokanta-barı işleten körler derneği başkanı Manfred Scharbach, amaçlarının insanların tamamıyla tat ve koku alma duyguları üzerinde yoğunlaşmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Zifiri karanlık lokantada yemek yemek yaklaşık 3 saat sürüyor ve bu sürede garsonlar hep müşterilerinin eli altında bulunuyor.

(aa)
514
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.