Magazin

Zeynep'e erken doğum şoku

Zeynep'e erken doğum şoku

6,5 aylık hamile olan Zeynep Tokuş, önceki gün erken doğum yaptı.

Oğlunu normalden yaklaşık iki buçuk ay önce dünyaya getiren Tokuş'un doğumuna, jinekolog eşi Alp Nuhoğlu girdi. 1998 Türkiye güzeli olan, ancak şöhreti katıldığı "Buzda Dans" yarışması ile yakalayan Zeynep Tokuş'un bebek heyecanı, yerini erken doğum hüznüne bıraktı. Önceki evliliğinden de altı yaşında bir oğlu olan Tokuş, doğumuna iki buçuk ay bulunmasına rağmen sancıları başlayınca, önceki gün apar topar hastaneye kaldırıldı.

Amerikan Hastanesi'nde gerçekleşen erken doğuma, Tokuş'un jinekolog olan eşi Alp Nuhoğlu girdi. Doğumdan sonra hayli bitkin olduğu öğrenilen Tokuş'un büyük üzüntü yaşadığı, eşinin onu teselli ettiği öğrenildi. Tokuş ve Nuhoğlu'nun bebeği yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. Geçen yıl haber spikeri Sonay Dikkaya da 6,5 aylık hamileyken doğum yapmış, sadece 680 gram ağırlığında olan bebeği doktorların çabaları sonucu hayatta kalmayı başarmıştı. Aynı şekilde Özlem Yıldız da birkaç ay önce erken doğum sonucu 1.6 kilogram ağırlığında bir bebek dünyaya getirmişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.11.2007
617
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.