Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Zenginlere özel ada 'imal edildi'

Zenginlere özel ada 'imal edildi'

Katar'da inşa edilen 400 hektarlık yapay ada, yat limanı, villaları ve eğlence merkezleriyle zenginlerin gözdesi olacak.

Kişi başına düşen milli gelir açısından en zengin Arap ülkesi olan Katar'da, 'Katar İncisi' adlı bir ada inşa ediliyor. Başkent Doha'nın 20 kilometre açığında inşa edilen 400 hektarlık adada, lüks apartmanlar, villalar, yat limanları ve eğlence merkezleri olacak. Katar İncisi, 5 yıl içinde 10 mahalleli bir şehre dönüşecek. Ada, bir otoyolla Katar'a bağlanacak.

20 kilometre kumsal
Ülkenin en büyük özel sektör şirketi United Development Company tarafından geliştirilen projeyle, Katar İncisi'nin, dünyada benzeri olmayan bir yaşam merkezi haline gelmesi planlanıyor.

Katar İncisi'nin 60 kilometrelik sahil şeridi ve 20 kilometre boyunca uzanan temiz kumsallarıyla turistlerin de gözdesi olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Adadaki mülkler, 2006 sonunda satışa sunulacak.
(Milliyet)
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.