Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Zengin ve cimri kadın

Zengin ve cimri kadın

Amerikalı milyoner kadınların portresi: Haftada 49 saat çalışıyor, yıllık geliri 4.3 trilyon lira. Harcarken tutumlu. En pahalı ayakkabısı 200 milyon lira...

ABD'nin milyoner kadınları tutumlu oluyor. Alınlarının teriyle zengin olan ABD'li kadınlar ünlü markalar giymiyor, eski giysilerini düzelttirip indirim kuponları biriktiyor. Sekiz yıl önce yazdığı 'The Millionaire Next Door' (Yan Komşunuz Milyonerler) kitabıyla ABD'de çok satanlar listesine girmeyi başaran ABD'li yazar Thomas J. Stanley, yeni kitabı 'Millionaire Women Next Door' (Yan Komşunuz Milyoner Kadınlar) ile geri geldi. Stanley'in ABD'nin milyoner kadınlarını mercek altına aldığı kitaba çok satan olmaya aday gözüyle bakılıyor.

Kitapta Amerikalı milyoner kadınlara dair şöyle bir portre çiziliyor: Ortalama ABD'li milyoner 49 yaşında. Evli ve en az bir çocuk sahibi. Haftada 49 saat çalışıyor. Yılda ortalama 2.9 milyon dolar (4.3 trilyon lira) kazanıyor. Bir çift ayakkabıya en çok 139 dolar (208 milyon lira) veriyor, kıyafete ise en fazla 400 dolar (600 milyon lira). Kadınların yüzde 52'si eskilerini düzelttirip giyiyor. Gelirlerinin yüzde 7'sini hayır kurumlarına bağışlıyorlar. Kadınların yüzde 56'sının yaptığı ilk iş aileleriyle birlikte yaşayabilecekleri bir ev almak olmuş.

Çoğunluğu lüks villalarda değil, orta sınıf ailelerin yaşadığı türden evlerde yaşıyor. Birçoğu indirim kuponları biriktiyor. Milyoner kadınlar, erkek milyonerlere göre daha fazla çalışıyor. Hemen hepsinin bir başka ortak özellikleri de zengin olmanın en iyi tarafının çocuklarının geleceklerini garanti altına aldıklarını düşünmeleri.
(Radikal)
Yayın tarihi: 07.06.2004
645
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.