Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Zengin kadınlar takipte

Zengin kadınlar takipte

Kendilerinden 'daha az kazanan' erkeklerle birlikte olan zengin kadınlar, nikâhtan önce dedektifin yolunu tutuyor. Amaç erkeğin para avcısı olup olmadığını anlamak.

Evlilik öncesi ziyaret edilen adresler arasına dedektiflik büroları da girdi. Boşanmanın mali yükünden çekinen zengin kadınlar, eş adaylarını didik didik ediyor.

Geliri kendisininden düşük olan erkeklerle beraber olan kadınlar, artık evlenecekleri erkekleri dedektifle kontrol ediyor. Çoğu zengin ve meslek sahibi olan bu kadınlar erkeklerin kendileriyle sadece paraları için mi yoksa sevdikleri için mi evlendiklerini anlamak için bu yönteme başvuruyor.

ABD'de Grant Thornton muhasebecilik ve varlık koruma danışmanlığı şirketi tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre boşanmanın mali yükünden çekinen kadınlar, bu kaygılarında haksız da sayılmaz.

Boşanmalarda karşı tarafa ödenen tazminat miktarının artmasıyla ABD'de başlayan bu moda Britanya'da da yayılıyor. Dedektifler, 'hedefi' sürekli izleyerek gece dışarı çıktıklarında nasıl davrandıklarını da gözlüyor.

Britanya'da 4 bin çifti kapsayan araştırmaya göre çiftlerin yüzde 20'sinde taraflardan biri özel dedektife başvurmuş. Notthingham'daki Riding&Sons'dan müfettiş Jon Riding, "Genellikle sevgilisi kendisinden az kazanan zengin kadınlar bu yola başvuruyor. Neredeyse her hafta yeni bir olaya bakıyoruz" derken bunlardan yüzde 90'ında erkeklerin kusurlu bulunduğunu da vurguluyor.

Erkekler malları saklıyormuş
2005 yılında Britanya'daki çiftlerin yüzde 16'sı boşanırken malvarlıklarını eşlerinden saklamış. Bu hileye başvuranların yüzde 87'sini erkekler oluşturuyor.
(Radikal)
389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.