Magazin

Zehra'yı okuldan alır mısın?

Zehra'yı okuldan alır mısın?

Ünlü reklamcı Ali Taran’ın 2011’in kasım ayında kanser nedeniyle vefat eden eski eşi Selma Ann Desmond’ın kardeşi Neriman Erman, “Selma” adlı bir kitap çıkardı. Desmond’ın annesi Güney Hanım’ın ağzından yazılan kitapta, Desmond’ın hayatından çarpıcı kesitler var.

Kitabın en çok dikkat çeken bölümlerinden biri de, Ali Taran’ın “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında birlikte jüri koltuğuna oturduğu Hülya Avşar’la aşk yaşadığı dedikodularıyla ilgili:

HÜLYA BİR TELEFON AÇIP ‘HABERLERE SIKILMA’ DEMEDİ “

(Selma) 2010 Kasım ayında Amerika seyahatinden döndüğünde, basında Hülya Avşar ile Ali Taran’ın resimlerini görmüş. Ali’nin bu konuda bir açıklama yapmasını beklemiş. Ali’nin verdiği cevap ise ‘Açıklanacak bir şey yok!’ şeklinde olmuş. Daha sonra 2010 yılının aralık ayında Hülya Avşar, ‘Zehra’yı okuldan alır mısın?’ diye bir mesaj atmış. Selma da bu mesajı görmüş. Evde bir tartışma yaşamışlar ve Selma’nın sinirleri bozulmuş.

Ama o kadar güçlü bir kadındı ki, kendisini kısa sürede toparlamış. Hiçbir konuyu uzatmadığı gibi, bu olayı da büyütmemiş. Yılbaşına, bu olayın yarattığı gerginlikle girmişler. Daha sonra Selma, Ali’nin evde kalmasını istemeyerek ona gitmesini söylemiş. (...) Hülya ile aralarında bir şey olmadığı için Ali ‘verilecek cevap yok’ diyormuş.

Ama Zehra’yı alma hikâyesine çok kızmış Selma. ‘Bilemiyorum çocuğum, belki yanlışlıktır. Ama yanlışlık değilse, Hülya’nın yaptığı çok ayıptı’ dedim. ‘Ne yanlışlığı anne! Haydi, Allah aşkına! Kime yutturuyorlar? Karışmış olabilir mi harfler, bak bir telefon listesine! Nerede ‘A’ harfi, nerede ‘K’ harfi? Ali nerede, Kaya nerede? Kimse yutmadı, ben sustum işte! Hülya da bir telefon açıp ‘Selma’cığım, bu haberlere sakın sıkılma’ bile demedi. Neden acaba? Ama benim sessizliğim canıma yetti. Çok üzüldüm anne, çok ağladım’ dedi.”

SEMİRAMİS ONU ÇOK ÜZDÜ

“Kızımın evine her gidişimde, bir kedi sorunuyla karşılaşıyordum. Hemen üst katında Ajda Pekkan, onun bir üstünde de Semiramis Pekkan oturuyorlardı. Ajda evde kedi besliyordu ve kediler de sürekli olarak bahçeye düşüyorlardı. Bu yüzden olacak ki, tentelerini açık bırakıyorlardı. Ali, ‘Bir gün başımıza düşecek bunlar Selma. Vallahi bu kedileri keseceğim’ diyordu gülerek.

Selma, Ajda Pekkan’ı çok sever ve ona saygı duyardı. ‘Sadece sahnede değil, hayatının her ânında bir süper star o’ derdi. (...) İlk defa, Ali’nin Ayşe ile yaptığı düğünden ve hislerinden bahsetmeye başlamıştı. Düğünün Semiramis Pekkan’ın evinde yapılması, Semiramis’in onlara evini açması Selma’yı çok üzmüştü. ‘Yazık’ demişti. ‘İnsanları görüyoruz yaşarken.’”

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 12.03.2013
567
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.