Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Zamane gençleri büyümek istemiyor

Zamane gençleri büyümek istemiyor

21'inci yüzyılın gençlerinin büyümeye, hayatın zoruklarıyla karşılaşmaya pek de niyetleri yok...

Eskinin o "Bir an önce büyümeliyim" diyen gençleri artık çok gerilerde kaldı. 21'inci yüzyılın gençlerinin büyümeye, hayatın zoruklarıyla karşılaşmaya pek de niyetleri yok... ABD'nin saygın haber dergisi Time ne çocuk, ne de yetişkin olan, yaşları ilerlediği halde kendi kendilerine zaman harcamayı tercih eden yeni bir neslin ortaya çıktığını yazdı. Time, "Büyümek mi? O kadar da hızlı değil" manşetiyle bu yeni nesli sayfalarına taşıdı...

30 yaşında ailesiyle oturuyor
Onlar 30'lı yaşların başlarında ya da ortalarında, aileleriyle oturmayı tercih ediyorlar. İlk bakışta kendilerine "sorumsuz" damgası basmaya çalışanların düşündüğünün aksine öyle sorumsuz falan da değiller. Hepsi üniversite mezunu. Hatta birçoğu master yapıyor, ya da bir ikinci üniversiteye gidiyor.

Part-time çalışıyor
Böylece bilgi ve kültür birikimlerini artıran bu gençler eğitimlerini ailelerine yük olmadan sürdürebilmek için de genellikle cafelerde ya da part-time işlerde çalışmayı tercih ediyorlar. Ayrı bir eve çıkmayı düşünmüyorlar, arkadaşlarıyla rahat zaman geçirmeyi kendi hobilerine zaman ayırmayı tercih ediyorlar.
439
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.