Magazin

Yüzük heyecanı sahnede

Yüzük heyecanı sahnede

J.R.R. Tolkien'in efsanevi eseri 'Yüzüklerin Efendisi'nin tiyatro uyarlaması için çalışmalar hızlandı.

Perdelerini 2006 Mart'ta Toronto'da açmayı planlayan oyun için Gandalf, Frodo, Gollum gibi birçok temel karakterin kimin oynayacağı belli oldu. Oyunda ihtiyar Gandalf'ı 1993 yılında 'Kiss of the Spider Woman' müzikali ile Tonny ödüllerinde müzikal dalında en iyi oyuncu ödülünü kazanan, aralarında 'Ararat'ın da bulunduğu birçok filmde rol alan oyuncu Brent Carver canlandıracak. Küçük Hobbit Frodo rolünde ise İngiliz oyuncu James Loye olacak. Sinsi Gollum rolü ise Michael Therriault'nun olacak.

Gala 23 Mart'ta
Yönetmenliğini Matthew Warchus'un yaptığı oyunda kitabı sahneye uyarlayacak isim Shaun McKenna. 22 milyon dolara mal olacağı açıklanan oyunun provalarına ekimde başlanacak. Oyun seyircilere kapılarını 23 Mart'ta The Princess of Wales Tiyatrosunda açacak. Oyundaki 50 rolden birine seçilebilmek için başvuran 4 bin Kanadalı oyuncunun elemeleri de sürüyor.

Geçen mayısta 350'ye düşürülen sayı, altı hafta önce 120'ye düşürüldü. Yapımcı Kevin Wallace oyuncu seçimini yaparken oyuncuların her alanda yeteneğini dikkate aldıkları gibi oyunun müzikal yönü olması nedeniyle onların vokal performanslarına çok dikkat ettiklerini belirtti. Oyunun müzikal olarak tanımlamasının ise yanlış olduğunu belirtken Wallace önlerindeki dönemin çok yoğun ve çok öğretici olacağını açıkladı. Tolkien'in ilk kez 50 yıl önce yayımlanan mitolojik macera kitabı yönetmen Peter Jackson tarafından üç bölüm olarak sinemaya aktarılmış ve dünya çapında 3 milyar dolardan fazla hasılat yapmıştı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 27.07.2005
455
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.