Magazin

'Yüz nakli' gerçek oluyor

'Yüz nakli' gerçek oluyor

Amerikalı öğrenci Jacqui Saburido, bir otomobil kazasında bozulan güzelliğine, 'Face Off Face' (Yüz Yüze) filmindeki gibi bir yüz nakli operasyonu sonunda yeniden sahip olacak.

Jacqui Saburido'nun (22) yüzü, 1999'da sarhoş bir sürücünün neden olduğu kazadan sonra yanıklarla mahvoldu. Genç kız arka arkaya 50 estetik ameliyat geçirdikten sonra doktorlar, görünüşünü düzeltmek için daha fazla bir şey yapamayacaklarını söylediler.

Ancak şimdi tıptaki ilerlemeler sayesinde bir grup Amerikalı cerrah, bir sene içinde Jacqui'ye yeni bir yüz takabileceklerini söylediler.

"Okula gitmek istiyorum"
Louisville'deki cerrahlar daha önce ölüden ölüye yüz nakli yapmışlardı. Jacqui, eski fotoğrafına bakarak 'Tekrar böyle güzel olmak için neler vermezdim. Bütün gün bilgisayarımın başında oturuyorum. Chat yaptığım insanlar neye benzediğimi bilmiyorlar. Okula gitmek istiyorum. Ancak bu haldeyken hiçbirini yapamam' diyor.

Şimdi, Face Off filmindeki gibi bir yüz nakli operasyonuna hazırlanan Jacqui umut dolu olduğunu söyledi. Filmde, bir operasyonla yüzleri değiştirilen bir ajan (John Travolta) ile bir katilin (Nicolas Cage) maceraları işleniyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.06.2004
549
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.