Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yusuf İslam'a 'Nobeller Nobeli'

Yusuf İslam'a 'Nobeller Nobeli'

Yusuf İslam, Roma'da 'Nobeller Nobeli' olarak nitelendirilen Barış Adamı Ödülü'yle taltif edildi.

İslam, Nobel Ödülü kazanmış şahsiyetleri bir araya getiren toplantıda, ödülünü eski Sovyetler Birliği lideri Mihail Gorbaçov'un elinden aldı.

Gorbaçov'dan çağrı
Gorbaçov, Barış Adamı Ödülü'nü Yusuf İslam'a takdim ederken, aralarında Şimon Peres, Lech Walesa, Rigoberta Menchu gibi isimlerin bulunduğu Nobel Barış Ödülü sahiplerine çağrıda bulundu ve onlardan, dünyada barış sürecini güçlendirip kolaylaştırabilecek girişimlerde bulunmalarını istedi.

Mihail Gorbaçov, "Böylece barışın hüküm süreceği bir dünya için sözleşme hazırlayabilir, bunu gelecek toplantımızda bütün dünya halklarına sunabiliriz" dedi.

Toplumun genişlemesine katkı
'Barışı ve halklar arasında uzlaşmayı yücelten ve terörizmi kınayan' çabaları dolayısıyla ödüle layık görüldüğü açıklanan Yusuf İslam da ödülünü aldıktan sonra konuşurken, 'müziğin hem tabuları yıkmak gerektiğini göstererek, hem de gençlere umut ve zafiyetlerini dile getirme fırsatı vererek toplumun gelişmesine katkıda bulunduğunu' söyledi. Beşincisi düzenlenen Nobel sahipleri toplantısı, cuma sona erecek.
391
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.